Miechucino. Jest wyróżnienie w finale wojewódzkim „Pięknej Wsi Pomorskiej 2022”

Miechucino. Jest wyróżnienie w finale wojewódzkim „Pięknej Wsi Pomorskiej 2022”

W piątek 21 października w sali „Polskie Niebo” w Gdańsku podczas uroczystej gali wójt Chmielna Michał Melibruda wraz z sołtysem Andrzejem Markowskim, radną Marią Dradrach i przedstawicielkami KGW Miechucino odebrali z rąk marszałka woj. pomorskiego nagrodę w tegorocznej edycji konkursu „Piękna Wieś Pomorska”.

Miechucino – najpiękniejsza wieś pow. kartuskiego w 2022 roku to miejscowość o charakterze rolniczo-usługowym, położona w pięknych okolicznościach przyrody. Miechucino leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Wieś położona nad Jeziorem Wielkim, i rzeką Łebą przylega do kompleksu Lasów Mirachowskich z rezerwatami przyrody Leśnym Oczkiem i Staniszewskim Błotem. Walorem Miechucina jest nie tylko przyroda, estetyka, ale także czynnik społeczny.

Reklamy

W miejscowości działają prężnie różne organizacje: Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Uczniowski Klub Sportowy „Remus”, drużyna piłkarska „Sparta Miechucino”, Schola Parafialna oraz Klub Seniora.

W Miechucinie odwiedzić można również takie zabytki jak: dworzec kolejowy o 120-letniej historii, gdzie tuż obok znajduje się wyremontowana wieża ciśnień. Owa wieża została również uwieczniona na logotypie wsi, który znajduje się na wjeździe do miejscowości.

Wizytówką Miechucina jest promenada Jana Pawła II nad Jeziorem Wielkim i Park Rekreacyjny. Warto wspomnieć o Kościele pw. św. Wojciecha i Brata Alberta w Miechucinie, który umiejscowiony jest na wysokim wzniesieniu i jest widoczny z sąsiednich miejscowości.

Wieś kładzie duży nacisk na kulturę. Co roku organizowane są festyny rodzinne i tematyczne (np. „Sobótki”, „Święto Dyni”, „Dzień Ziemniaka”, „Pożegnanie lata”, „Piknik Rodzinny nad Jeziorem Wielkim”) podczas których organizowany jest turniej w piłkę plażową, ognisko i wiele innych atrakcji dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Co roku organizowany jest turniej gry karcianej „Baśka”, ponadto organizowane są co 2 lata naprzemiennie z Chmielnem dożynki gminno-parafialne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*