Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zdobyli kolejne medale. Tym razem Mistrzostw Polski

Nikola Zaborowska i Bartłomiej Leykowski z medalami Mistrzostw Polski!

Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy odnieśli kolejne sukcesy. W czasie mazurskich Mistrzostwa Polski, Nikoli Zaborowskiej i Bartłomiejow Leykowskiemu udało wywalczyć się miejsca na podium.

Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zdobyli kolejne medale. Tym razem Mistrzostw Polski
Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy zdobyli kolejne medale. Tym razem Mistrzostw Polski

W miniony weekend na Mazurach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Light-contact. Zawodnicy z całej Polski zjechali do Kurzętnika. Aż 471 kickboxerów z 77 klubów rywalizowało w formule, w której dozwolone są kopnięcia od pasa w górę.

Medale Polskiej Floty Rebelia Kartuzy

Konkurencję Light-contact charakteryzują zawodnicy którzy walczą w długich spodniach i koszulkach a dozwolone techniki bokserskie i kopnięcia można stosować od pasa w górę. Dystans pomiędzy zawodnikami czyni te dyscyplinę bardzo przejrzystą i czytelną. Wszystkie dyscypliny matowe jak i ringowe charakteryzują się innymi strefami, technikami uderzeń oraz ubiorem, aby widz mógł odróżnić czy walka toczy się w K1 czy może w Full- contakcie.

Zawodnicy Polskiej Floty Rebelia Kartuzy powrócili z tarczą, przywożąc dwa medale. Nikola Zaborowska (46 kg kadet) stoczyła 3 walki. W ekspresowym tempie rozprawiła się w 1/4 z zawodniczką z Pstrągowej oraz w ½ z zawodniczką z Gołdapi. Finał z reprezentantką Kurzętnika od początku nie układał się po myśli Rebelii.  Rodzima publiczność pomagała swojej zawodniczce dopingiem. Walka była wyrównana i drobne błędy zadecydowały jednak o przegranej Nikoli.

Drugim medalistą w grupie wiekowej senior 79 kg został Bartłomiej Leykowski, który również stoczył 3 walki. W pierwszej wygrał po bardzo zaciętej walce z zawodnikiem z Pionek. Druga walka to popis umiejętność Bartka i zdecydowane zwycięstwo z zawodnikiem z Chrzanowa. W trzeciej walce dobra passa została zatrzymana po raz kolejny przez gospodarza z Kurzętnika.

O krok od medalu po dwóch stoczonych walkach znaleźli się kadeci: Marcin Treder (+69 kg) i Armin Wilczewski (-69 kg). Marcin Treder w pierwszej walce wygrał, dzięki przewadze technicznej. Natomiast w drugiej lekarze nie dopuścili go do walki przez kontuzje nosa, przy ogromnej przewadze na punkty. Armin – podobnie jak Marcin – w pierwszej walce wygrał, dzięki przewadze technicznej. Jednak w walce o wejście do strefy medalowej, uległ. 

Reklamy

Mistrzostwa Polski Light-contact były ostatnim sprawdzianem dyspozycji Kaszubów przed zbliżającym się Pucharem Świata, który już w czwartek rusza we Włoszech. 

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*