Rozpoczęły się matury 2019! Dziś język polski

Rozpoczęły się matury 2019! Dziś język polski

O godzinie 9.00 rozpoczęły się egzaminy maturalne. W pierwszym starciu młodzież zmierzyła się z testem z języka polskiego.

matury 2019

Początek maja to dla tysięcy młodych ludzi w całej Polsce, przede wszystkim czas wytężonego wysiłku. W ciągu najbliższych tygodni mierzyć się będą oni z egzaminami maturalnymi. Zainaugurował je sprawdzian z języka polskiego na poziomie podstawowym . O godzinie 14.00 rozpocznie się egzamin na poziomie rozszerzonym.

Matury 2019

W tym roku maturzyści w czasie egzaminy z języka polskiego na poziomie podstawowymi mierzyli się z „Dziadami” część III Adama Mickiewicza. Tematem rozprawki „Czym dla człowieka może być wolność?”. Maturzyści w swojej pracy musieli odwołać się do podanego fragmentu, całego dramatu oraz wybranego tekstu kultury.

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach do egzaminów podchodziła z pozytywnym, jednak nieco nerwowym nastawieniem.

Czuję się nieźle przygotowana. Nie mam wymarzonej lektury, na którą dziś liczę. Najbardziej boję się egzaminu z matematyki – mówiła Małgorzata.

Miniony długi weekend dla maturzystów był również czasem powtórek i ostatnich przygotowań. Spora grupa uczniów postawiła jednak na relaks i wypoczęcie przed kilkutygodniowym maratonem egzaminacyjnym.

Reklamy


– Długi weekend poświęciłam na relaks i wypoczęcie. Dziś jednak stres daje mi się już bardzo we znaki. Nie spałam już od 4 rano. Najbardziej obawiam się egzaminu z matematyki i angielskiego. Na maturze z polskiego liczę na temat dotyczący miłości i lektury „Przedwiośnie” – mówiła Wioleta, maturzystka z ZSP Sierakowice.

W kolejnych dniach maturzyści będą się mierzyć z egzaminami z matematyki i języka angielskiego. Część ustna matur rozpocznie się 9 maja i potrwa do 22 maja.

06052019_matury-1

Zdjęcie 1 z 27

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*