Mariusz Treder Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kartuzach. Wiceprzewodniczącymi Tomasz Belgrau i Jacek Wesołowski [ZDJĘCIA]

Mariusz Treder Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kartuzach. Wiceprzewodniczącymi Tomasz Belgrau i Jacek Wesołowski [ZDJĘCIA]

Znamy już prezydium Rady Miejskiej w Kartuzach. Na przewodniczącego wybrano Mariusza Tredera. Wiceprzewodniczącymi zostali Tomasz Belgrau i Jacek Wesołowski.

IMG_1560

Zdjęcie 1 z 26

Za nami I Sesja Rady Miejskiej w Kartuzach, podczas której radni oraz burmistrz ślubowali. Obrady rozpoczął Ryszard Duszyński, najstarszy wiekiem radny. 

Mariusz Treder przewodniczącym

Tuż po ślubowaniu rada wybierała przewodniczącego. Po zaproponowaniu kandydatury Mariusza Tredera, głos zabrała Halina Steinka. Poinformowała o uformowaniu się klubu radnych Checz, w którym to nie ma Mariusza Tredera. W skład klubu wchodzą: Halina Steinka, Irena Roszkowska oraz Mirosław Paczoska. Tuż po tym zgłoszono kandydaturę Haliny Steinka na przewodniczącą.  W tajnym głosowaniu, Mariusz Treder otrzymał 13 głosów „za”. Natomiast Halina Steinka – 8 głosów.

Reklamy

Dzięki temu głosowaniu, poznaliśmy już obecny podział głosów w radzie. Na Halinę Steinka z pewnością zagłosowali radni z nowo założonego klubu oraz radni z komitetu Zrzeszeni dla Kaszub. Razem osiem głosów. Natomiast kandydaturę Mariusza Tredera poparli radni Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia Samorządowego dla Kaszub oraz trzech pozostałych radnych z komitetu Checz, którzy nie weszli w skład klubu radnych. 

Na wiceprzewodniczących wybrano Tomasza Belgraua oraz Jacka Wesołowskiego. Zgłoszono również kandydaturę Haliny Steinka, jednak ta nie wyraziła zgody na kandydowanie. Radni zmienili także statut gminy. Tym samym poszerzyli liczbę osób w prezydium. W późniejszym terminie wybrany zostanie dodatkowy wiceprzewodniczący. 

Kto na czele poszczególnych komisji?

Poznaliśmy również przewodniczących poszczególnych komisji rady miejskiej. Lista poniżej:

  • Komisja Oświaty i Spraw Społecznych – Andrzej Borzestowski,
  • Komisja Skarg, Wniosków i Petycji – Klaudia Kałużna,
  • Komisja Rewizyjna – Mirosława Bobkowska,
  • Komisja Gospodarcza – Ryszard Duszyński.

W najbliższym czasie zwołana zostanie kolejna sesja Rady Miejskiej w Kartuzach, nadzwyczajna. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*