Lucjan Sierpowicz z Żukowa zagra na festiwalu w Opolu

Lucjan Sierpowicz z Żukowa zagra na festiwalu w Opolu

Już za tydzień 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Konkurs premier odbędzie się z udziałem Lucjana Sierpowicza, mieszkańca Żukowa, na co dzień trębacza grupy „Leszcze”!

Lucjan Sierpowicz z Żukowa zagra na festiwalu w Opolu
Lucjan Sierpowicz z Żukowa zagra na festiwalu w Opolu fot. zespół Leszcze

Już po raz szósty „Leszcze’ wystąpią na tym festiwalu. Tym razem grupa zaprezentuje opolskiej publiczności swój nowy utwór pod tytułem „Studniówka”. Piosenka to nostalgiczne wspomnienie tego pierwszego, dorosłego balu. W zespole gra mieszkaniec Żukowa, Lucjan Sierpowicz.

– Utwór ma charakter intymnego wyznania, które czyni wokalista Maciej Miecznikowski swojej studniówkowej partnerce. To utracona pierwsza dziewczyna, która porzuciła go dla innego. Przejmujące i chwytające za serce spojrzenie w przeszłość, pogodna refleksja nad szalonymi czasami młodości jak zawsze w tym składzie, jest trochę z przymrużeniem oka – mówią o swoim utworze „Leszcze”

Reklamy

Konkursu Premier na 56. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z udziałem grupy Leszcze odbędzie się 15 czerwca, w trakcie trwania transmisji widzowie wybiorą najlepszy utwór za pomocą SMS. 

Fot. Zespół „Leszcze”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*