fot. Mirosław Senwicki

KSK Kołczygłów mistrzem Turnieju Siatkówki w Sierakowicach

Turniej Siatkarski w Sierakowicach po raz kolejny zgromadził zespoły z całego województwa. Rozgrywki dostarczyły zaciętej rywalizacji oraz sporych emocji. Z naszego powiatu najlepiej wypadła drużyna Nasz Dach Stężyca.

no images were found

Wzorem lat ubiegłych w Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach rozegrano XVIII edycję Turnieju Piłki Siatkowej dla amatorówMecze eliminacyjne odbyły się w grupach A, B, C i D. Z grupy A bez większych problemów awansowała drużyna Intermarine. Po zaciętym meczu pomiędzy UKS Klukową Hutą a Jokerem Cewice, do ćwierćfinału awansowali ci drudzy. W grupie B na zawody nie dotarł niestety Acrylex Kościerzyna, więc walka toczyła się między trzema drużynami. Grupę wygrał zeszłoroczny mistrz D&H Bytów. W decydującym spotkaniu pokonali Kunikowskiego Przodkowo, który awansował z drugiego miejsca.

Grupę C bezproblemowo wygrał Epo Project Żukowo zdobywając komplet punktów i nie tracąc żadnego seta. Z drugiego miejsca awansował UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański. Eliminacje grupy D, w których KSK Kołczygłowy i świetnie grająca w tym roku drużyna Nasz Dach Stężyca nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom. To oni awansowali do ćwierćfinałów.

Reklamy

Drużyny, które nie zakwalifikowały się do ćwierćfinałów otrzymały – ufundowane przez Prezesa Zarządu GS „SCH” w Sierakowicach Józefa Formelę – pamiątkowe dyplomy, i okazjonalne słodkości na osłodę goryczy porażki.

W ćwierćfinale spotkały się drużyny Intermarine i Kunikowski Przodkowo (2:0), D&H Bytów i Olimpijczyk Pruszcz Gdański (0:2), Epo Project Żukowo i Nasz Dach Stężyca (0:2) oraz KSK Kołczyglowy i Joker Cewice. Po wyrównanych spotkaniach do półfinału awansowali: Intermarine, Olimpijczyk Pruszcz Gdański. Nasz Dach Stężyca i KSK Kołczygłowy. Półfinały były prawdopodobnie najbardziej zaciętymi spotkaniami w Turnieju. Rozegrane zostały pomiędzy drużynami: Intermarine i Olimpijczyk Pruszcz Gdański (2:0) oraz KSK Kołczygłowy i Nasz Dach Stężyca (2:0).

W spotkaniach finałowych Olimpijczyk nie dał szans drużynie ze Stężycy, wygrywając walkę o III lokatę. W meczu o I miejsce spotkali się odwieczni rywale Intermarine i Kołczygłowy. Tym razem więcej sił na koniec zostawili sobie zawodnicy KSK Kołczygłowy wygrywając spotkanie. W ten sposób po rocznej przerwie powrócili na najwyższe podium.

Nagrody dla zwycięzców wręczali: Prezes i Wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach – Józef Formela i Grażyna Niklas. Wręczał je również Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach Ireneusz Płotka. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju – Kacpra Franc z KSK Kołczygłowy – wręczył Mirosław Stolc, który ufundował bon na obuwie sportowe.

Wspaniała atmosfera, emocjonujące pojedynki i zgromadzona publiczność spowodowały, że XVIII Turniej Piłki Siatkowej, przejdzie do historii jako kolejna impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym obejmująca swym zasięgiem zawodników – amatorów niemal z całego województwa pomorskiego. W rozgrywkach brały udział drużyny z: Gdańska, Gdyni, Kołczygłowy, Przodkowa, Klukowej Huty, Tuchomia, Bytowa, Stężycy, Pruszcza Gdańskiego, Kościerzyny, Cewic, Borkowa, Żukowa oraz Pępowo. Turniej rozgrywał się w dniach 23 -25 lutego.

Kwalifikacja końcowa:

miejsce I – KSK Kołczygłowy

miejsce II – Intermarine

miejsce III – Olimpijczyk Pruszcz Gdański

miejsce IV – Nasz Dach Stężyca

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*