Kolorowo w urzędzie w Żukowie! Podsumowano 42. edycję konkursu „Więcej kwiatów, owoców i warzyw”

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żukowie odbyło się podsumowanie 42. edycji konkursu „Więcej kwiatów, owoców i warzyw”.

Konkurs kwiaty Zukowo 2018dsc_0844

Konkurs ma aktywizować i integrować społeczność wiejską, zachęcać do dbania o ochronę i poprawę wartości krajobrazu przyrodniczego i kulturowego wsi oraz przyczyniać się do zachowania rodzimych gatunków roślin i tradycyjnych elementów zagrody wiejskiej, a także kultywować wytwarzanie tradycyjnych przetworów z warzyw i owoców. Udział w nim mogą brać przydomowe ogrody pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Żukowo.

Oceny zgłoszonych ogrodów dokonuje komisja powołana przez Przewodniczącą KGW danego Koła, która pod uwagę bierze estetykę posesji i stan utrzymania ogrodów, rabat kwiatowych, krzewów ozdobnych, drzewek owocowych, warzyw i terenów zielonych. Punkty otrzymuje się także za zastosowanie rodzimych gatunków roślin i utrzymanie tradycyjnych elementów zagospodarowania ogrodu jak i kultywowanie przygotowywania przetworów z warzyw i owoców.

Laureatki konkursu odebrały gratulacje i nagrody z rąk Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego. Z tej okazji stół w sali konferencyjnej urzędu tradycyjnie już przystrojony był kwiatami, warzywami, owocami i przetworami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*