Kiełpino. „Droga ładna, ale przejście dla pieszych by się przydało…”

Kiełpino. „Droga ładna, ale przejście dla pieszych by się przydało…”

„Rano przed godz. 8 jest tam istne samochodowe kongo” – mówi jeden z naszych czytelników, który zwrócił uwagę na brak przejścia dla pieszych na ul. Starowiejskiej przy szkole w Kiełpinie (gm. Kartuzy). Zaznacza, że przemieszcza się tędy sporo dzieci. Wiceburmistrz Sylwia Biankowska przyznaje, że problem jest znany kartuskiemu magistratowi.

Do redakcji portalu zKaszub.info odezwał się jeden z czytelników, mieszkaniec Kiełpina, zaniepokojony brakiem przejścia dla pieszych na ul. Starowiejskiej w pobliżu szkoły. Jak podkreśla, rano (przed godz. 8) w dni nauki szkolnej jest tam istne „samochodowe kongo”.

-Zrobiono nowy chodnik, powstała ścieżka rowerowa, ale dzieci, które idą do szkoły tym chodnikiem, muszą przechodzić na drugą stronę bez przejścia dla pieszych komentuje czytelnik. – O kwestię bezpieczeństwa dzieci, w ogóle od strony tego nowego chodnika, słabo zadbano. Droga ładna, ale przejście dla pieszych przydałoby się.

Reklamy

Jak się okazuje, temat ten nie jest obcy kartuskiemu samorządowi. Jak mówi wiceburmistrz Sylwia Biankowska, gmina pracuje nad rozwiązaniem problemu.

-Nie jest to jednak oczywiste z uwagi na uwarunkowania terenowe – dodaje zastępczyni włodarza.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*