Każdy z nas może włączyć się w pomoc dla Izy – dzielnej mieszkanki gminy Stężyca

Iza mieszka w Danachowie, miejscowości położonej w gminie Stężyca. Jest niezwykle radosną, towarzyską, a przede wszystkim dzielną dziewczyną. Codziennie toczy walkę z neuropatią ruchowo-czuciową i niewydolnością oddechową. Ma wiele sił, ale aby toczyć ten nierówny bój potrzebuje naszego wsparcia.

Izabela Tomaczkowska urodziła się, jako zdrowe dziecko. Nikt nie zauważył niczego niepokojącego, mimo, że mała Iza bardzo często chorowała na infekcje górnych dróg oddechowych. 

Gdy miała 2 latka stwierdzono u niej końską szpowatość. W wieku 4 lat naciągano u Izy ścięgna Achillesa, potem nosiła buty ortopedyczne i jeździła na rehabilitację do szpitala w Kościerzynie.

W wieku 5 lat, Iza zachorowała na zapalenie płuc. Przestała samodzielnie oddychać. Potrzebny był respirator, który towarzyszy jej do dzisiaj. To nie był koniec problemów zdrowotnych Izy. Gdy miała 8 lat dostała zapalenie otrzewnej. Jej żołądek trzeba było przebić sondą. Podczas zabiegu Iza straciła przytomność, gdy ją odzyskała przestała mówić. 

Stan Izy się uspokoił, jednak ciągle potrzebuje rehabilitacji. Jej największym marzeniem jest odzyskać choćby częściową sprawność w rękach. 

Mimo, że życie nigdy Izy nie rozpieszczało, ta emanuje radością, której brakuje tak wielu z nas. Prowadzi fanpage na Facebooku – Przyjaciele Izy. Ciągle pokazuje, że życie potrafi być piękne jeżeli dostrzeżemy te najważniejsze rzeczy, które nas otaczają. 

Niedawno, także dzięki środkom z 1% podatku, Iza kupiła nowy wózek. Ciągle jednak potrzebuje naszej pomocy. 

Możemy ją wspierać – poprzez zbieranie nakrętek, wpłaty na konto fundacji oraz przekazanie 1 % podatku. 

 

 1 % podatku

KRS: 000037904, w rubryce informacje uzupełniające, cel szczegółowy należy podać: 6576 Tomaczkowska Izabela Joanna

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*