Kartuzy. Wkrótce duża zmiana organizacji ruchu

Kartuzy. Wkrótce duża zmiana organizacji ruchu

Mieszkańcy Kartuz, jak również kierowcy będą niebawem musieli uzbroić się w cierpliwość – w związku z pracami na linii kolejowej Glincz – Kartuzy, „stolicę Kaszub” czekają duże zmiany w organizacji ruchu, a tym samym objazdy. Na jak długo?

Wykonawca robót Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe informuje o wprowadzeniu od dnia 22 maja zmiany stałej organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 211 na terenie miasta Kartuzy w obrębie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej.

Zmiana polegać będzie na całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Gdańskiej (DW211) na linii kolejowej 214 (odcinek Somonino-Kartuzy) i prowadzeniu ruchu objazdami.

Reklamy

Objazdy wskazane zostaną po drogach wojewódzkich w obrębie Kartuz tj. ulicami Gdańską, Jeziorną, Szymichowskiej (Obwodnica) oraz ulicą 3 Maja.

Przejazd tranzytowy drogami wojewódzkimi w kierunku Egiertowa i Somonina możliwy będzie jedynie od strony Żukowa. Ruch pieszych zostanie przekierowany na tymczasowe wyznaczone przejście zlokalizowane poza obrębem planowanych prac.

Przejazd tranzytowy relacji Słupsk (Sierakowice) do/z Gdańsk (Żukowo) ulicą 3 Maja i Obwodnicą.

Przejazd tranzytowy relacji Słupsk (Sierakowice) do/z Egiertowo (Somonino) ulicą 3 Maja, Obwodnicą, Gdańską.

Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Gdańsk (Żukowo) ulicą Jeziorną, 3 Maja i Obwodnicą.

Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Egiertowo (Somonino) ulicą Jeziorną, 3 Maja, Obwodnicą, Gdańską.

Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Bytów ulicą 3 Maja, Jeziorną.

Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Egiertowo (Somonino) Obwodnic i ul. Gdańską.

Zmieniona organizacja ruchu będzie planowo obowiązywać przez około 10 dni i związana jest z wykonywaniem robót budowlanych polegających na całkowitej przebudowie przejazdu kolejowo-drogowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. W przypadku wystąpienia kolizji z niezinwentaryzowaną infrastrukturą podziemną lub wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych termin może ulec zmianie.

Wszystkich kierujących prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu i aktualnie panujących warunków na drodze.

Prace wykonywane są w ramach zadania: Roboty budowlane na linii kolejowej nr 229 odc. Glincz – Kartuzy realizowane w ramach projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto – Odcinek D”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*