W dzień Zjazdu Kaszubów nastąpi zmiana organizacji ruchu

W dzień Zjazdu Kaszubów nastąpi zmiana organizacji ruchu

W związku z organizacją 24. Światowego Zjazdu Kaszubów w Kartuzach czasowo zmieni się organizacja ruchu na ulicy Klasztornej oraz na części parkingów, znajdujących się na terenie miasta.

8 lipca w Kartuzach odbędzie się 24. Światowy Zjazd Kaszubów. W związku z wydarzeniem wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu. Ulica Klasztorna zostanie wyłączona z ruchu w okresie od 7 lipca godz. 22 do 8 lipca godz. 24.

Dojazd dla mieszkańców ulic Plac Brunona 3, ul. Klasztornej 2, 2a, 6, 8 oraz służb ratunkowych zostanie zapewniony od strony kapliczki św. Brunona.

Reklamy

Wyłączone z ruchu zostaną parkingi – przy ul. Wzgórze Wolności, przy boisku na ul. Chmieleńskiej, przy Muzeum Kaszubskim, przy Dworcu Integracyjnym, przy przychodni NZOZ Kaszuby na Dworcowej oraz parking na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kolejowej.

Czasowe utrudnienia w ruchu wystąpią również w czasie przemarszu uczestników zjazdu.

Utrudnienia dotyczyć będą ulic: Kościerska, Gdańska, Kolejowa, Dworzec, Dworcowa, Rynek, Deptak, gen. J. Hallera, 3 Maja, Plac św. Brunona, Klasztorna w czasie przemarszu uczestników Zjazdu Kaszubów do kartuskiej Kolegiaty w godz. 11 – 12 oraz ulicy Wzgórze Wolności w trakcie przemarszu do Parku im. Solidarności pomiędzy godz. 13.45 a 14.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*