Kartuzy. VIII Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego „The World of English”

Kartuzy. VIII Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego „The World of English”

W kartuskiej „dwójce” odbyła się 8. edycja powiatowego konkursu językowego „The World of English”. W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się m. in. z wiedzą na temat Szkocji. Wyłoniono 6. laureatów w 2. kategoriach.

We wtorek 2 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach już po raz 8. odbył się Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego „”. Konkurs został objęty patronatem burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, który ufundował nagrody. 

W konkursie wzięło udział 15. uczniów z 8. szkół powiatu kartuskiego. Celem konkursu jest propagowanie i promowanie nauki języka angielskiego poprzez czytanie lektur, poznawanie kultury krajów anglojęzycznych oraz wykorzystanie technologii multimedialnej w nauce.

Reklamy

W tym roku uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami, dotyczącymi wybranego opowiadania oraz z wiedzą na temat Szkocji. Konkurs miał formę testu, który uczestnicy rozwiązywali na komputerach. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego: Fabian Chyła, Lidia Jończak, Dorota Klasa oraz Bartłomiej Kulwikowski. 

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

Kategoria – klasy VII

I  – Maria Stamirowska z SP 2 Kartuzy

II – Roksana Mielewczyk z SP Grzybno

II – Hanna Mielewczyk z SP Chmielno

Kategoria – klasy VIII

I – Anna Kuchta z SP 2 Kartuzy

II – Jakub Leyk z SP Grzybno

III  – Jagoda Pakur z SP Kiełpino

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*