Kartuzy. Sylwia Leyk o inwazji na Ukrainę: „To agresywny i nieuzasadniony atak…”

Kartuzy. Sylwia Leyk o inwazji na Ukrainę: „To agresywny i nieuzasadniony atak…”

„Na Putina należy nałożyć wszelkie możliwe i dotkliwe sankcje” – mówi Sylwia Leyk, radna woj. pomorskiego, zapytana o wczorajszą decyzję radnych pomorskiego sejmiku, dotyczącą zerwania współpracy z Obwodem Kaliningradzkim. Ma to oczywiście związek z inwazją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Sylwia Leyk, radna województwa pomorskiego, a także szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w pow. kartuskim odniosła się do decyzji, podjętej na wczorajszej sesji Sejmiku Woj. Pomorskiego, dotyczącej zerwania współpracy z Obwodem Kaliningradzkim. Zaznacza, że w pełni ją popiera, odnosząc się też do brutalnego ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

-Potępiam ten agresywny i nieuzasadniony atak – mówi S. Leyk. – Federacja Rosyjska, naruszając suwerenność państwową i integralność terytorialną Ukrainy, lekceważy obowiązujące zasady prawa międzynarodowego. Jest to wydarzenie bezprecedensowe w historii Europy od czasów II wojny światowej. Na imperialistyczne zapędy w XXI w. nie możemy się godzić, na Putina należy nałożyć wszelkie możliwe i dotkliwe sankcje.

Reklamy

Jeden Komentarz

  1. Popieramy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*