Kartuzy. Sesja Rady Miejskiej zdominowana przez… problemy techniczne

Kartuzy. Sesja Rady Miejskiej zdominowana przez… problemy techniczne

Czy zdalne obrady to wciąż dobry pomysł? Takie pytanie nasuwa się, patrząc na dyskusję, jaka rozpętała się na początku dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Kartuzach. Obrady można obejrzeć na YouTube.

Początek dzisiejszej sesji Rady Miejskiej nieoczekiwanie zdominowała dyskusja, dotycząca problemów technicznych, związanych z podłączeniem się do obrad. Przypomnijmy, że przez trwającą pandemię odbywają się one zdalnie od wielu miesięcy.

Niektórzy radni wytykali przewodniczącemu Rady Miejskiej, że nie traktuje wszystkich jednakowo w tej kwestii. Chodziło o to, że zarządzona została przerwa, gdyż radny Ryszard Duszyński miał problem z dołączeniem do transmisji.

Reklamy

-Jest godzina 17, mamy kworum, nie ma chyba żadnych zmian w statucie, że muszą być wszyscy aby kontynuować obrady – grzmiała radna Dorota Zarach. – Na co my czekamy? To jest niepoważne!

-To, że jest kworum nie oznacza, że możemy procedować – skomentował przewodniczący Mariusz Treder.

-Bardzo dobrze, że to wszystko się nagrywa. Zapiszę sobie dokładnie datę i godzinę tego nagrania. Następnym razem jak będzie taka sytuacja, że ktoś nie będzie mógł się połączyć i pan przewodniczący na tę osobę nie poczeka, to przypomnę dzisiejszą sytuację – zapewniał Arkadiusz Socha.

-Czasy policyjne już minęły – skwitował przedmówcę Andrzej Pryczkowski. Przewodniczący Mariusz Treder zaapelował, aby pohamować emocje i uzbroić się w cierpliwość.

-Nie chodzi o emocje, a o zasady! – odparła Dorota Zarach. Zgłoszeń o problemach technicznych było jednak więcej, w związku z czym zarządzona została kolejna przerwa. Radnym jednak nie prędko opadły emocje.  Obrady można obejrzeć tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*