Kartuzy. Radni z PiS-u walczą o obwodnicę

Kartuzy. Radni z PiS-u walczą o obwodnicę

Kartuscy radni z klubu PiS-u zaapelowali do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku o ujęcie budowy obwodnicy Kartuz od Grzybna do Łapalic w ogłoszonym właśnie przez Ministerstwo Infrastruktury naborze wniosków, dotyczących budowy obwodnic. Czy więc mieszkańcy „stolicy Kaszub” doczekają się najważniejszej inwestycji drogowej od wielu lat?

Obwodnica Kartuz to niewątpliwie jedna z kluczowych inwestycji jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury drogowej w „stolicy Kaszub”. O jej powstanie postanowili zawalczyć kartuscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości na czele z przewodniczącym Tyberiuszem Krigerem. Kilka dni temu Ministerstwo Infrastruktury rozpoczęło nabór na dofinansowanie budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich. Maksymalna kwota dofinansowania to 100 milionów złotych. Wartość pomocy nie może przekroczyć 80 procent wartości całej inwestycji. Pieniądze na obwodnice pochodzą z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

-Program ten to ogromna szansa dla oczekiwanej od wielu lat budowy kolejnych etapów obwodnicy Kartuz. Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa drugiego etapu od Grzybna do Łapalic – mówi Tyberiusz Kriger. – Nie znamy jednak źródła finansowania samej budowy tej części obwodnicy. Tutaj pojawia się szansa na skorzystanie z rządowego programu. Każda jednostka samorządu terytorialnego, która zarządza infrastrukturą wojewódzką może w ramach tego komponentu złożyć trzy wnioski. Na tym etapie najważniejsze jest, aby w złożonych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich wnioskach została ujęta obwodnica Kartuz. Stąd też nasz pilny apel. Wierzymy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich pozytywnie odniesie się od naszego wniosku.

Reklamy

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg zakłada finansowanie tych zadań jako inwestycji wieloletnich do 2028 roku. Wnioski można składać do 20 maja. Poniżej pismo, jakie kartuscy radni PiS-u złożyli do Zarządu Dróg Wojewódzkich.

pismo_do_zdw

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*