Kartuzy. Program „Ciepłe Mieszkanie” już wkrótce

Kartuzy. Program „Ciepłe Mieszkanie” już wkrótce

Burmistrz Kartuz informuje, że gmina Kartuzy złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na wymianę tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych, w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.

Po pozytywnej ocenie WFOŚiGW zostanie ogłoszony nabór na składanie wniosków o bezzwrotną dotację do gminy dla właścicieli lokali w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych na zadania związane z poprawą jakości powietrza i wymianą nieekologicznych i nieefektywnych źródeł ciepła informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Program „Ciepłe Mieszkanie” ma wspierać zastosowanie: kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła powietrze/woda lub pompy ciepła powietrze/powietrze albo podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Dodatkowo możliwe będzie wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymiana okien i drzwi, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kosztem kwalifikowanym w programie ma być także przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Reklamy

Więcej informacji już wkrótce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*