Kartuzy. Poszukiwania 33-letniej Moniki trwają nieprzerwanie

Kartuzy. Poszukiwania 33-letniej Moniki trwają nieprzerwanie

Przewodnicy z psami tropiącymi, policjanci z różnych jednostek, specjalistyczni ratownicy, a także rodzina, przyjaciele i społeczność na Facebooku – wszyscy zaangażowali się w poszukiwania 33-letniej Moniki Dejk-Ćwikły z Kartuz. Jak podaje kartuska komenda policji, nieustannie przeczesywane są m. in. tereny leśne i okoliczne zbiorniki wodne.

Nie milkną echa zniknięcia 33-letniej Moniki Dejk-Cwikły z osiedla XX-lecia z Kartuz. W działania poszukiwawcze zaangażowana jest nie tylko policja, ale przede wszystkim rodzina, przyjaciele i znajomi, a także społeczność na Facebooku, która udostępnia wszelkie posty i materiały w lokalnych mediach.

Jak mówi Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, poszukiwania trwają nieprzerwanie od wczoraj, głównie w pobliżu kartuskich jezior. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kobieta 13 grudnia około godziny 13 wyszła na spacer z psem. Od tamtej pory nie wróciła do domu i nie kontaktowała się z bliskimi.

Reklamy

-Funkcjonariusze natychmiast od otrzymania zawiadomienia o zaginięciu rozpoczęli wzmożone poszukiwania za 33-letnią kobietą. Oficer dyżurny wysłał komunikaty wraz z jej zdjęciem do jednostek Policji, przewoźników komunikacji publicznej, oraz korporacji przewozowych – czytamy w najnowszym komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. – W akcję zaangażowano wzmożone siły policjantów wszystkich pionów. W rejon poszukiwań skierowani zostali również funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku i przewodnicy z psami tropiącymi.

Policjanci przeczesują tereny leśne oraz okoliczne zbiorniki wodne. Sprawdzają miejsca pod kątem zabezpieczenia nagrań z kamer monitoringu, oraz analizują zebrane już zapisy. Do poszukiwań skierowany został również policyjny operator z dronem.

Ponadto w działania zaangażowani są funkcjonariusze straży pożarnej, tj. Zespół Poszukiwawczy Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. .

Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje o miejscu przebywania osoby zaginionej, żeby dzwoniły na numer alarmowy 112. Każda informacja zostanie przez nas sprawdzona. Przypominamy również, że mogą to być zgłoszenia anonimowe.

Zaginiona jest osobą o szczupłej budowie ciała, ma włosy w kolorze ciemnego blondu do ramion, które może mieć upięte w kucyk, ma oczy koloru piwnego, a na plecach duży tatuaż z motywem róż. W dniu zaginięcia ubrana  była w szary, długi płaszcz z kapturem, ciemne spodnie i jasne buty. Kobieta wyszła na spacer z psem rasy labrador, maści biszkoptowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*