Kartuzy. Lada dzień pociągi pojadą z dworca tymczasowego. Znamy rozkład jazdy!

Kartuzy. Lada dzień pociągi pojadą z dworca tymczasowego. Znamy rozkład jazdy!

Już w najbliższą niedzielę z nowo powstałego tymczasowego dworca kolejowego w Kartuzach pojadą pierwsze pociągi. W internecie opublikowany został też tymczasowy rozkład jazdy z Kartuz, który będzie obowiązywał do 5 listopada. A jak prezentuje się nowy dworzec kolejowy? Zobacz wideo!

Tymczasowy dworzec kolejowy w Kartuzach, z którego już w niedzielę 16 października ruszą pierwsze pociągi, umiejscowiony został pomiędzy Muzeum Kaszubskim, a Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego.

Zastępczy rozkład jazdy pociągów, jaki będzie obowiązywał od 16 października do 5 listopada, ze stacji Kartuzy do Gdańska Wrzeszcza i Gdyni Głównej znaleźć można TUTAJ.

Reklamy

Przypomnijmy, że w związku z modernizacją linii kolejowej, dojazd  koleją do Trójmiasta możliwy jest jedynie z przesiadką w Somoninie, do którego można dojechać zastępczą komunikacją autobusową.

Zobacz również: A. Bystron o rozbudowie sieci gazowej: „To kolejny przykład, że należy być cierpliwym i metodycznym…”

Główny dworzec kolejowy w Kartuzach prawdopodobnie będzie czynny dopiero za około 2,5 roku. Jak zaś prezentuje się stacja tymczasowa? Zobacz wideo poniżej!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*