Kartuzy. Komunikat „Spec-Pec-u”. Będzie taniej?

Kartuzy. Komunikat „Spec-Pec-u”. Będzie taniej?

Zakład Energetyki Cieplnej „Spec-Pec” w Kartuzach opublikował w mediach społecznościowych komunikat, dotyczący potencjalnego obniżenia cen za energię cieplną. „Czynimy wszelkie starania, będąc w bezpośrednim kontakcie z URE w Gdańsku, w celu przyśpieszenia i zakończenia procedury taryfikowania” – czytamy w piśmie.”

W odpowiedzi na liczne zapytania dotyczących spodziewanej obniżki cen za energię cieplną, Zakład Energetyki Cieplnej SPEC-PEC w Kartuzach pragnie poinformować swoich klientów, że od kilku miesięcy oczekuje na decyzję Urzędu Regulacji Energetyki na zatwierdzenie nowej Taryfy dla Ciepła.

Spółka nasza zgodnie z obowiązującymi przepisami przekazała do Urzędu Regulacji Energetyki w Gdańsku w dniu 24 lipca 2023 r. wniosek o zatwierdzenie nowej taryfy z kompletem niezbędnych dokumentów do oceny wniosku. Wniosek zakładał obniżenie średniej ceny ciepła o ponad 25% w stosunku do cen z obecnie obowiązującej taryfy.

Pierwotny zakładany przez nas termin wprowadzenia nowej taryfy to 1 października 2023 r. Niestety do chwili obecnej nie mamy ostatecznej decyzji Prezesa URE zatwierdzającej nasz wniosek. Pragniemy zapewnić, że czynimy wszelkie starania, będąc w bezpośrednim kontakcie z URE w Gdańsku, w celu przyśpieszenia i zakończenia procedury taryfikowania.

Nadesłane/Urząd Miejski w Kartuzach, Oprac. Andrzej Baranowski

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*