Kartuzy. Klub Konfederacji apeluje o podpisy

Kartuzy. Klub Konfederacji apeluje o podpisy

100 tysięcy podpisów – tyle należy zebrać, aby do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, umożliwiający przedsiębiorcom, między innymi z branży […]

100 tysięcy podpisów – tyle należy zebrać, aby do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, umożliwiający przedsiębiorcom, między innymi z branży gastronomicznej, prowadzenie działalności. Jak mówi Damian Jarzębiński z kartuskiego Klubu Konfederacji, wspierającego zbiórkę, pierwsze podpisy już są, ale nadal potrzeba ich więcej.

Konfederacja zebrała już pierwsze podpisy pod inicjatywą ustawodawczą „Otwórzmy Gospodarkę”. Przypomnijmy, że ma to związek z bezprawnym zamknięciem przez rząd takich branż jak fitness bądź gastronomia, rzekomo z powodu pandemii Covid-19. Jak już pisaliśmy, Konfederacja zamierza złożyć w Sejmie obywatelski projekt ustawy, umożliwiający przedsiębiorcom zgodne z prawem prowadzenie działalności. Należy zebrać 100 tysięcy podpisów, jednak ambicją partii jest to, aby było ich jeszcze więcej.

Reklamy

-Konfederacja od zawsze walczy o dobro i prawa przedsiębiorców, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe, umożliwiające im pracę – mówi Damian Jarzębiński, lider Klubu Konfederacji Powiatu Kartuskiego. – 100 tysięcy podpisów jest wymagane z tego względu, aby złożyć w Sejmie ustawę obywatelską. Ta ustawa wychodzi od przedsiębiorców i ma poparcie partyjne jeśli chodzi o Konfederację.

Lider kartuskiego klubu partii zakłada, że jeśli obywatelska ustawa pojawi się w Sejmie to zyska przychylność także posłów z innych ugrupowań, takich jak chociażby Koalicja Obywatelska. Formularz oraz wszystkie potrzebne materiały, dotyczące zbiórki podpisów, można znaleźć tutaj. O problemach, z jakimi boryka się chociażby branża gastronomiczna w związku z rządowymi obostrzeniami, pisaliśmy już jakiś czas temu na łamach zkaszub.info.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*