Kartuzy. Katarzyna Hewelt: „Fizjoterapia na studiach, a ta w realiach NFZ to dwie różne rzeczywistości…”

Kartuzy. Katarzyna Hewelt: „Fizjoterapia na studiach, a ta w realiach NFZ to dwie różne rzeczywistości…”

Z Katarzyną Hewelt, właścicielką kliniki zdrowia i dobrego samopoczucia „Hewmed”, mieszczącej się w Kartuzach (przy ul. Zamkowej 4), rozmawiał Andrzej Baranowski.

Andrzej Baranowski: Hewmed, a więc klinika zdrowia i dobrego samopoczucia. Co kryje się pod tym określeniem?

Katarzyna Hewelt: Ideą gabinetu od samego początku było kompleksowe – holistyczne spojrzenie na problem pacjenta. Osoba, która zjawia się w tym miejscu, musi czuć opiekę i czuć się bezpieczna na każdej płaszczyźnie – nie tylko w sferze cielesnej, czyli podczas pracy manualnej terapeuty, ale także duchowej, gdzie podczas rozmowy radzimy, jak walczyć z danym problemem bądź jak go unikać, a także dajemy wskazówki, edukujemy co robić, by zapobiec rożnego rodzaju chorobom układu ruchu i nie tylko. Moim marzeniem było stworzyć takie miejsce, gdzie przede wszystkim pacjent jest najważniejszy, a więc gdzie będzie się czuł dobrze i zawsze chętnie wracał – nie tylko w celach leczniczych, ale i profilaktycznych bądź dla samego relaksu.

A.B.: Jak to wszystko się zaczęło? W jakich okolicznościach zapadła decyzja o stworzeniu miejsca, jakim jest Hewmed?

K.H.: Zaczęło się tak naprawdę już na studiach … kreowanie własnego gabinetu, czy kliniki jaka obecnie istnieje, rozpoczęłam widząc w praktyce, jak różni się fizjoterapia której uczą nas na studiach, a jak wygląda w realiach NFZ… tak naprawdę to dwie różne rzeczywistości pracy z pacjentem. Założyłam, że w moim gabinecie nie liczy się ilość, lecz jakość i o to dbam regularnie się szkoląc, jeżdżąc na rożnego rodzaju konferencje i sympozja.

A.B.: Kim są Państwa pacjenci? Z jakimi problemami bądź dolegliwościami zgłaszają się do Hewmed?

K.H.: Mamy pacjentów tak naprawdę w każdym wieku – od niemowląt przez nastolatków po osoby w podeszłym wieku. Oferta naszego gabinetu jest bardzo szeroka – pomagamy dzieciom z wadami neurorozwojowymi, z obniżonym czy podwyższonym napięciem mięśniowym, wadami postawy, wadami stóp. Dorośli najczęściej pojawiają się z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa i stawów, są też osoby po zabiegach chirurgicznych, po zabiegach onkologicznych, czy udarach mózgu, przychodzą panie, które cierpią np. na bolesne miesiączki, opiekujemy się również kobietami w ciąży i po porodzie. Moi współpracownicy mają określone działy fizjoterapii, w których się specjalizują tak wiec jesteśmy w stanie pomoc każdemu – oczywiście na miarę naszych możliwości.

A.B.: Fizjoterapia – co każdy z nas powinien o niej wiedzieć? Jak szeroki jest wachlarz Państwa pomocy w tym zakresie?

K.H.: Tak jak wspomniałam wyżej, oferujemy pomoc tak naprawdę każdemu, kto cierpi na bóle stawów, kręgosłupa, bóle głowy i migreny, ma wadę postawy czy stóp… Fizjoterapia to nie tylko leczenie, ale i profilaktyka co również ma u nas miejsce. Szeroka oferta masaży – masaże klasyczne, tajski całego ciała, tajski stóp, masaż twarzy Kobido, masaż wschodni, masaż gorącymi kamieniami – pozwoli każdemu znaleźć odpowiednią drogę do relaksu i dobrostanu naszego organizmu. Oferujemy również hirudoterapię, czyli leczenie pijawkami, zabieg łagodnej tlenoterapii w komorze hiperbarycznej oraz zajęcia grupowe na sali ćwiczeń w kameralnych sześcioosobowych grupach.

A.B.:  Oprócz pomocy z zakresu fizjoterapii, oferują Państwo m. in. zajęcia jogi czy masaże. Co może Pani powiedzieć na ten temat?

K.H.: Zajęcia ruchowe na sali ćwiczeń cieszą się dużym zainteresowaniem, ze względu na małe kameralne grupy, gdzie trener jest w stanie wesprzeć i skorygować każdą osobę ćwiczącą. Myślę że widok z sali na jezioro i przenoszenie zajęć do naszego ogrodu przy dobrych warunkach atmosferycznych również korzystnie wpływa na samopoczucie ćwiczących. Masaże są wykonywane również przez wykwalifikowanych masażystów z ogromną pasją i zaangażowaniem. Masaż tajski zazwyczaj odbywa się na sali ćwiczeń, by czuć się swobodnie i komfortowo. Masaż twarzy Kobido cieszy się również ogromnym zainteresowaniem wśród pań – już po pierwszym zabiegu czują efekt. Masaż wschodni jest w naszej ofercie bardzo krótko, ale już ma swoich wielbicieli. Jesienią zapraszamy na masaż gorącymi kamieniami, który wspaniale rozgrzeje nasze ciało w czasie chłodnych wieczorów. Nie dla każdego jednak takie zabiegi są wystarczające. Są osoby z depresją, czy zaburzeniami samooceny, nie radzące sobie wewnętrznie ze stresem i takie osoby również znajdą u nas pomoc dzięki wsparciu psychologicznemu, które jest w naszej ofercie. Współpracujemy również z dietetykiem, by wspomóc leczenie na każdym szczeblu.

A.B.: Niewątpliwie Hewmed już dziś jest szczególnym miejscem na mapie Kartuz. Zgodzi się Pani z tym?

K.H.: Bardzo bym tego chciała i obiecuję, że będę dążyć do tego, by naprawdę każdy znalazł u nas coś dobrego dla siebie, a jakość naszych usług nie zmniejszała się. Mam jeszcze dużo pomysłów, które będę realizować z czasem. Żyjemy w czasach, gdzie zdrowie nie jest dla nas najważniejsze – ciągły pośpiech, pogoń za pieniądzem, karierą często przysłaniają nam istotne sprawy dla naszego życia, jakimi niewątpliwie są zdrowie i dobre samopoczucie.

A.B.: Jak może zmienić się nasze życie dzięki wizytom w Hewmed?

K.H.: Niewątpliwie nasze działania wpływają na komfort życia osób regularnie nas odwiedzających. Dzięki masażom, zajęciom ruchowym czy innym oferowanym przez nas zabiegom można uwolnić się od permanentnego bólu, zwiększyć zakres ruchomości stawów czy tez zwiększyć ogólną wydolność organizmu.

 

 

Jeden Komentarz

  1. Korzystam systematycznie z usług HEWMED i wciąż wracam. Zabiegi naprawdę skuteczne a obsługa to terapia dla umysłu i ducha. Polecam każdemu !!!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*