fot. Elżbieta Lejk  /zKaszub.info

Kartëskô Skra już w rękach laureatów!

Siedemnasta gala wręczenia nagród Burmistrza Kartuz właśnie dobiegła końca. Statuetki w pięciu kategoriach odebrało osiem osób, które spośród puli zgłoszeń wybrała kapituła. Dzisiejsza ceremonii towarzyszyła niezwykle ważna uroczystość – 95 lecie nadania praw miejskich Kartuzom.

[Not a valid template]

Tegoroczna gala rozdania statuetek odbyła się w Kartuskim Centrum Kultury. Pośród laureatów i zaproszonych przedstawicieli władz, pojawili się goście specjalni. Wśród nich obecny był starosta powiatu łowickiego Krzysztof Figat, poseł Stanisław Lamczyk oraz starosta powiatu kartuskiego Janina Kwiecień.

Galę rozpoczął występ kartuskiego chóru „Kakofonia„. W przerwach pomiędzy wręczaniem statuetek zaprezentował się również chór „Cartusia„. Oba zespołu prowadzi Małgorzata Kuchtyk a akompaniował im Adam Pietrzak

W słowach powitania burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński podkreślił jak bardzo uroczyste jest tegoroczne rozdanie nagród Kartëskô Skra. Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, stała się dla kartuzian tym bardziej ważna, że zbiega się z 95-leciem uzyskania praw miejskich przez Kartuzy.

W czasie gali wręczono 8 statuetek 1 nagrodę specjalną oraz 10 wyróżnień. Zostali oni wyłonieni z listy osób zgłoszonych przez mieszkańców, radnych, stowarzyszenia i organizacje zawodowe.

LISTA LAUREATÓW:

Kategoria „sport”:

Sekcja Kolarska GKS „Cartusia“ Kartuzy – za wysokie osiągnięcia sportowe uzyskane przez zawodników sekcji kolarskiej GKS „Cartusia” Kartuzy w rywalizacji dzieci i młodzieży na szczeblu krajowym i międzynarodowym, a szczególnie wkład w osiągnięcie przez wychowanka sekcji, Szymona Sajnoka, tytułu Mistrza Świata w Kolarstwie Torowym, który dał wiele radości kartuskim kibicom kolarstwa.

Kategoria „pomagają innym”:

– Roman Jażdżewski – za otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka i różnorodne działania wspierające rozwój Towarzystwa Przyjaźni Polsko- Niemieckiej oraz partnerstwa Kartuzy – Duderstadt.

Robert Roda – za otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka oraz wspieranie kartuskiego sportu, dające szanse rozwoju zainteresowań i aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

Kategoria „kultura”:

Gabriela Jankowska – za różnorodne działania kształtujące wrażliwość dzieci na dziedzictwo kaszubskiej kultury, a szczególnie prowadzenie dziecięcego zespołu teatralnego „Świetliki” w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach, dającego możliwość wszechstronnego rozwoju uzdolnień i zainteresowań.

Kategoria „przedsiębiorczość”:

Usługowy Zakład Elektryczny Andrzej Richert z Grzybna – za konsekwentne dążenie do rozwoju firmy oferującej swoje usługi mieszkańcom, dającej nowe miejsca pracy i możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego, a także otwartej na potrzeby lokalnej społeczności.

Kaszubski Związek Pracodawców z siedzibą w Żukowie – za promowanie Gminy Kartuzy jako miejsca aktywnych i przedsiębiorczych ludzi oraz prowadzenie działalności szkoleniowej wśród kaszubskich pracodawców i skuteczne reprezentowanie ich interesów.

Kategoria „promocja”:

Roman Apolinary Regliński – za działalność na rzecz promocji Gminy Kartuzy poprzez dokumentowanie dziejów i piękna kartuskiej ziemi w książkach i publikacjach.

Ksiądz dr Grzegorz Lewandowski – za promocję Gminy Kartuzy poprzez organizację w Prokowie I Diecezjalnego Kongresu Grup Modlitewnych Ojca Pio oraz za troskę i serce dla budowania solidarnej wspólnoty parafialnej otwartej na potrzeby ludzi.

Wyróżnienia KARTËSKÔ SKRA 2018:
Teresa Wejer i Urszula Gałka,
Zenon Sapała,
Małgorzata Walkosz-Lewandowska,
Urszula Cirocka,
Koło Gospodyń Wiejskich w Staniszewie,
Piotr Chistowski,
Maciej Hirsz,
Kamil Mateja,
Karina Lewińska.

Nagroda Specjalna KARTËSKÔ SKRA 2018
Kartuskie Centrum Kultury w Kartuzach

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*