Kamila Kiedrowska medalistką Mistrzostw Polski

W Jakuszycach odbywały się mistrzostwa Polski seniorów w biegach narciarskich. Kartuzianka, Kamila Kiedrowska zdobyła brązowy medal w biegu sztafetowym, startując w składzie klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Pierwsze miejsce zajęła sztafeta AZS AWF Katowice, w składzie której pobiegła, nie kto inny, jak sama Justyna Kowalczyk, a także reprezentantka kraju Martyna Galewicz. Miejsce drugie natomiast stało się udziałem LKS Markam Wiśniowa-Osieczany z Sylwią Jaśkowiec i Urszulą Łętochą w składzie (obie startują regularnie w Pucharze Świata).

Oprócz biegów sztafetowych, na mistrzostwach Polski odbyły się również biegi długodystansowe (30 km mężczyzn i 15 km kobiet) oraz konkurencja sprintów drużynowych. 

Na załączonym zdjęciu skład sztafety MKS Halicz Ustrzyki Dolne (zawodniczki z trenerem):  od lewej Kinga Polityńska, Andżelika Szyszka, trener Ryszard Cybruch, Kamila Kiedrowska i Luiza Motyka.

Kamila Kiedrowska od kilku lat regularnie staruje w mistrzostwach kraju. Zdobywała już medale jako juniorka i w kategorii młodzieżowej. Po raz pierwszy jej łupem padł medal seniorskiej imprezy rangi mistrzowskiej. Poza tym regularnie staruje w Pucharze Polski, a w tym sezonie po raz pierwszy brała udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*