„Kamerdyner” z oficjalnym teledyskiem i piosenką Korteza!

Już we wrześniu nastąpi premiera kaszubskiej sagi „Kamerdyner”. Na oficjalnym fanpage został właśnie opublikowany teledysk do piosenki „Stare drzewa”, którą specjalnie na potrzeby filmu napisał Kortez.

Kamerdyner Kortez

Już 21 września na ekrany polskich kin wejdzie „Kamerdyner”. W filmie poznamy historię rodziny von Kraussów, pruskich szlachciców mieszkający niedaleko Pucka. Obserwować będziemy mogli losy trzech nacji: kaszubskiej, pruskiej i polskie na przestrzeni lat 1900-1945. Swój epizod aktorski zaliczyli w nim również uczniowie z Żukowa i Sierakowic. O akcentach z naszego powiatu pisaliśmy już w lutym.

Kaszubska historia w „Kamerdynerze”

W maju moglismy po raz pierwszy rzucić okiem na kadry z filmu. Była to też okazja by usłyszeć próbkę, tego jak Janusz Gajos poradził sobie z językiem kaszubskim. „Kamerdyner” po raz pierwszy zostanie wyświetlony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie jest nominowany do Złotych Lwów. A już dziś posłuchać może piosenki w wykonaniu Korteza – dwukrotnego laureata Fryderyków. Została ona skomponowana przez wokalistę specjalnie na potrzeby filmu. W zaprezentowanym dziś teledysku zobaczyć możemy m.in. odtwórcę roli tytułowego kamerdynera – Sebastiana Fabijańskiego.

2 komentarze

  1. kaszubski hacjendero

    Zdjęcia bardzo dobre, fabuła wydaje się arcyciekawa, ale piosenka nieźle przynudza. Słabo wyszło Kortezowi.

  2. Pingback: Twórcy filmu "Kamerdyner" zachęcają do nauki języka kaszubskiego - zkaszub.info

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*