Julia Gruchała z Akademii Biegowej wicemistrzynią Polski!

Julia Gruchała z Akademii Biegowej wicemistrzynią Polski!

W miniony weekend w odbyła się najważniejsza impreza sportowa lekkoatletyczna w kraju dla młodzików. Areną zmagań Mistrzostw Polski U16, czyli roczników 2003-2004 był bełchatowski stadion. W drugim dniu zawodów Julia Gruchała (rocznik 2004) wywalczyła swój pierwszy medal krajowego czempionatu.

W miniony weekend w odbyła się najważniejsza impreza sportowa lekkoatletyczna w kraju dla młodzików. Areną zmagań Mistrzostw Polski U16, czyli roczników 2003-2004 był bełchatowski stadion. W drugim dniu zawodów Julia Gruchała (rocznik 2004)  wywalczyła swój pierwszy medal krajowego czempionatu. Zawodniczka  Akademii Biegowej Kartuz na dystansie 1000m startowała w pierwszej serii, w której pojawiły się tegoroczne najlepsze z rankingu młode biegaczki, wśród nich młoda biegaczka z Kaszub legitymująca się 6 wynikiem.

W samym wyścigu emocji nie brakowało. Na ostatnich 250 metrach, mocnym długim finiszem, po zwycięstwo sięgnęła utalentowana zawodniczka kartuskiej Akademii z wynikiem 3:04,73 (rekord życiowy). W pięknym stylu odparła ataki liderki tegorocznych tabel Alicji Wójcik – 3:04,96. Medale miały zdobyć zawodniczki pierwszej, najsilniejszej serii, jednak sam bieg w pierwszej fazie był stosunkowo wolny. Jednak mimo zwycięstwa i szybkiej końcówki  nastąpiło oczekiwanie na rezultaty pozostałych dwóch serii. W trzeciej serii od razu mocne tempo od startu narzuciła Weronika Prządka, międzyczas na 800 m miała lepszy o ponad trzy sekundy. Starsza o rok koleżanka z Pszczyny w samotnym kontrolowanym biegu uzyskała wynik zaledwie o 0,6 sek. lepszy i z rezultatem 3:04,15 została Mistrzynią Polski. Ostatecznie Julia Gruchała cieszyła się z srebrnego medalu.

Podopieczna trenera Karola Nowakowskiego na co dzień trenuje w Kiełpinie. Przygodę z Królową Sportu rozpoczęła 18 miesięcy  temu.

BIEGI (1)

Zdjęcie 1 z 4

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*