Jesienne spacery – pozostań widocznym na drodze dzięki odblaskom

Jesienne spacery – pozostań widocznym na drodze dzięki odblaskom

Złota jesień zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i długich, rodzinnych spacerów. Często korzystamy wówczas nie tylko z uroków okolicznych parków, lecz także wybieramy się w dalsze wędrówki poza obszar miasta. W jaki sposób przygotować się do wspólnych wycieczek, aby zawsze dbać o bezpieczeństwo na drodze? Przeczytaj i poznaj kilka sprawdzonych porad.   

Jak nauczyć dziecko bezpieczeństwa na drodze?

Aby zachęcić dzieci do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, warto dawać im dobry przykład, a także od najmłodszych lat wpajać im najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Maluchy w wieku przedszkolnym z powodzeniem zaczynają bowiem rozumieć na czym polega prawidłowy przebieg przechodzenia przez jezdnię czy zapamiętują podstawy właściwych zachowań pieszego. Starsze dzieci nabywają z kolei coraz bardziej zaawansowane umiejętności, dzięki czemu trafniej oceniają szansę wystąpienia niebezpiecznej sytuacji drogowej. Podczas uczenia dziecka poszczególnych zasad bezpieczeństwa, niezwykle istotne jest systematyczne powtarzanie informacji przy każdej możliwej okazji. Dzięki temu, maluchy będą nabierać pewności i wprawy w naśladowaniu odpowiednich zachowań dorosłych.        

Kiedy trzeba nosić odblaski?

Oprócz efektywnej nauki zasad poruszania się po drogach, ważne jest również przyzwyczajanie naszych pociech do noszenia odblasków. Nawyk noszenia jaskrawych elementów ubioru pozwoli im czuć się bezpiecznie podczas samodzielnych powrotów ze szkoły zlokalizowanej w mieście lub znajdującej się na szczególnie niebezpiecznych dla pieszych terenach wiejskich. Nie tylko dzieci, lecz także dorośli powinny wiedzieć o tym, że obowiązek posiadania odblasków dotyczy wszystkich pieszych, którzy poruszają się po drodze poza obszarem zabudowanym po zapadnięciu zmierzchu.

Elementy odblaskowe stanowią gwarancję zauważenia pieszego przez kierowcę z odległości aż 150 metrów. Umożliwia to szybką reakcję prowadzącego auto i wyminięcie osoby poruszającej się poboczem – podkreśla ekspert sklepu kamizelkiodblaskowe.com.pl. Odblaski wpłyną także pozytywnie na ochronę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego w mieście, szczególnie podczas spacerów po obszarach pozbawionych oznakowanych przejść dla pieszych i szerokich chodników.        

Odblaski dla całej rodziny

Posiadając już wiedzę na temat tego, jakie korzyści niosą ze sobą odblaski, warto poszukać ich w takiej formie, w której będą nam najbardziej odpowiadać. Wśród szerokiej oferty odblasków dla pieszych wyróżniają się między innymi niezwykle praktyczne i uniwersalne kamizelki. Pozwalają one być doskonale widocznym przez kierowców, nawet w przypadku występowania trudnych warunków atmosferycznych. Są bardzo poręczne, a ich niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu zmieszczą się w każdym plecaku lub torebce. Do ciekawych propozycji odblasków dla dzieci zaliczają się natomiast rękawy odblaskowe i breloki.

Przekonanie najmłodszych do nauki bezpiecznych zachowań na drodze nie stanowi żadnego problemu, odkąd w sklepach możemy znaleźć atrakcyjne elementy odblaskowe. Dzieci bardzo chętnie ozdabiają swoje kurtki i plecaki dodatkami takimi jak naklejki czy zabawne breloki odblaskowe, które często dodatkowo zostają wyposażone w pulsacyjne diody. Dodatkowo, maluchy z przyjemnością zakładają chusty w jaskrawych kolorach i rękawy odblaskowe, zachęcając do tego swoich rówieśników – przekonuje ekspert kamizelkiodblaskowe.com.pl.

Przed wyjściem na jesienny spacer warto zaopatrzyć się w odblaski, które pomogą nam czuć się komfortowo na każdej drodze. Zmieniająca się pora roku, mgły oraz szybciej zapadający zmrok mogą przyczyniać się do występowania niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Aby ich uniknąć, najlepiej zawsze przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa i uczyć dzieci właściwych zachowań. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*