Sulęczyno. Za nami kolejny Festiwal Akordeonowy. Zobacz zdjęcia!

Sulęczyno. Za nami kolejny Festiwal Akordeonowy. Zobacz zdjęcia!

Polska, Argentyna, Francja czy Litwa – artyści z tych krajów wystąpili podczas tegorocznej edycji Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Wydarzenie z sukcesem nie tylko promuję swoją gminę, ale również całe Kaszuby. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęciowej!

Sulęczyński Festiwal Akordeonowy to przede wszystkim – jak mówi jego pomysłodawca i organizator Paweł A. Nowak – porcja dobrej muzyki, której we współczesnym świecie nie zawsze jest dość dużo. Impreza od lat stanowi doskonałą promocję nie tylko samego Sulęczyna, ale również całych Kaszub i muzyki akordeonowej. Taka bowiem jest jej idea.

-Festiwal trwał od 18 do 24 lipca. Mieliśmy pięć dni koncertowych. W imprezie wzięli udział artyści z Polski, Argentyny, Francji oraz Litwy – mówi Paweł A. Nowak. – Naszymi największymi gwiazdami byli Motion Trio oraz Kayah z zespołem Gang Tango. Po raz pierwszy wystąpił też duet z Francji – Caloe & Maryll Abbas.

Reklamy

Pomysłodawca festiwalu dodaje, że podczas imprezy prowadzona była również akcja proszczepionkowa. Tegoroczną edycję wydarzenia zaś podsumowuje bardzo pozytywnie, co potwierdza zarówno liczba i klasa artystów, jaka wystąpiła w Sulęczynie, jak również tłumnie zgromadzona publiczność w poszczególne dni koncertowe.

Za rok jubileuszowa, bo aż 20-sta edycja festiwalu. Paweł A. Nowak zapowiada, że będzie ona jeszcze lepsza, bowiem pomysłów na usprawnienie imprezy nie brakuje. Zdjęcia z tegorocznego wydarzenia w Sulęczynie publikujemy dzięki uprzejmości Magdaleny Marcholewskiej (PIK photography).

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*