Jakie są typy kalkulatory kredytów online?

Jakie są typy kalkulatory kredytów online?

Każdy produkt finansowy to mniejsze lub większe zobowiązanie, do którego należy odpowiednio się przygotować. Jedną z form takich przygotowań może być skorzystanie z kalkulatorów kredytowych dostępnych w Internecie. Dzisiaj przyjrzymy się temu, czy w obliczu pożyczki bankowej warto wspierać się takimi narzędziami.

Kalkulatory kredytów – jak to działa?

Każdy kalkulator finansowy opiera się na specjalnie przygotowanych algorytmach. Oznacza to, że osoby chcące skorzystać z tego rodzaju aplikacji, będą musiały samodzielnie uzupełnić niezbędne dane, które są następnie podstawiane do wzoru i służą do uzyskania wyniku. Warto wiedzieć, że kalkulatory wymagają podania jedynie anonimowych danych, takich jak kwota kredytu, o który planujemy się ubiegać czy nasze miesięczne dochody. Narzędzie nigdy nie powinno prosić o dane osobowe!

Gdzie można skorzystać z kalkulatorów kredytowych? Poszukiwania warto rozpocząć od stron pośredników, zbierających wiele różnych ofert w jednym miejscu lub bezpośrednio: na stronach banków.

Kalkulator do obliczania realnych kosztów kredytu ze strony Expander

Typy kalkulatorów kredytowych online

W sieci dostępnych jest wiele różnych narzędzi, które pozwalają obliczyć niemal dowolną kwestię związaną z zagadnieniem kredytów. Co rusz powstają co raz bardziej wyspecjalizowane kalkulatory, dzięki którym obliczyć można na przykład:

Reklamy


  • swoją zdolność kredytową,
  • całkowity koszt kredytu,
  • wysokość comiesięcznych rat dla konkretnego kredytu,
  • porównanie opłacalności rodzajów rat,
  • możliwości konsolidacji zobowiązań,
  • opłacalność i zwrot z inwestycji i kredytów inwestycyjnych.

Z pewnością można powiedzieć, że współczesne technologie dostarczają nam wiele przydatnych i ciekawych rozwiązań, które w znacznym stopniu ułatwiają podejmowanie odpowiednich wyborów.

Dlaczego warto?

Najważniejszą zaletą aplikacji pozwalających obliczyć interesujące nas aspekty kredytu, jest możliwość oceny własnej gotowości do wzięcia pożyczki bez potrzeby wybierania się do placówki bankowej. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale też pozwala uniknąć ryzyka obniżenia scoringu BIK, który jest niezbędny do pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego przez instytucję.

Wskazówka, nie wyrocznia

Warto mieć świadomość, że wyliczenia uzyskane w kalkulatorach kredytów zapewne nie będą w 100% pokrywać się z rzeczywistością. Nie oznacza to jednak, że narzędzia tego rodzaju są bezużyteczne – nawet przybliżone wartości mogą bardzo dużo powiedzieć na temat kondycji naszego portfela.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*