Jaka witryna jest przyjazna wyszukiwarce?- Zobacz jak wygląda pozycjonowanie stron internetowych w Google!

Jaka witryna jest przyjazna wyszukiwarce?- Zobacz jak wygląda pozycjonowanie stron internetowych w Google!

Google jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek na świecie. Posiada własny system indeksowania i pozycjonowania treści, który najlepiej odpowiada wpisanym słowom kluczowym. Wyszukiwarka ta wyróżnia się przede wszystkim największym na świecie indeksem słów kluczowych i stron internetowych, na których można je wyszukać. Dzięki swojemu algorytmowi Google jest w stanie precyzyjnie klasyfikować wyniki wyszukiwania i określać kolejność ich wyświetlania.


Jakie są najważniejsze czynniki rankingowe, które wpływają na pozycjonowanie stron w Google?
Ranking stron internetowych w Google ustalany jest poprzez algorytmy wyszukiwarki. Oceniają one witrynę internetową, a później ustalają jej pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. 
Na ocenę strony internetowej wpływa ponad 200 różnych czynników rankingujących. Podczas działań związanych z SEO trzeba spełnić wiele kryteriów, aby witryna internetowa wspięła się wysoko w rankingu Google. Oto jedne z najważniejszych czynników rankingujących:
optymalizacja strony internetowej – są to wszystkie elementy techniczne w obrębie witryny takie jak np. poprawność kodu HTML, responsywność strony, jej wersja mobilna czy prędkość witryny.
treść na stronie – na pozycję witryny wpływa jakość, objętość i unikalność tekstów na stronie. Bardzo ważne jest również rozmieszczenie i nasycenie treści frazami kluczowymi.
odnośniki do strony internetowej – ważnym czynnikiem rankingującym jest, również liczba odnośników do witryny internetowej z innych stron. Warto przy tym pamiętać, że algorytm Google ocenia także jakość odnośników, dlatego trzeba zwracać uwagę na to, aby linki pochodziły jedynie z popularnych i aktualizowanych stron
Większość czynników rankingujących nigdy nie została ujawniona czy potwierdzona. Google tak naprawdę podaje oficjalnie tylko niektóre wskazówki jakościowe, a wraz ze zmianami algorytmów, zmieniają się też najważniejsze kryteria.
Dlatego warto pamiętać, że najistotniejszymi elementami mającymi wpływ na wyniki naturalne w Google są: działania off-site czyli czynniki spoza witryny, działania on-site czyli działania w obrębie strony internetowej i UX czyli działania mające poprawić doświadczenia użytkowników podczas korzystania z witryny.
Źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/
Omawiając witryny przyjazne dla Google, warto pamiętać, że pozycjonowanie stron internetowych jest procesem trudnym i czasochłonnym. Wynika to z tego, że wszystkie czynniki rankingujące muszą być stale monitorowane, aby poprawić lub utrzymać wysokie pozycje w Google. Nie można jednak myśleć o odniesieniu sukcesu w jakiejkolwiek branży, nie posiadając swojej witryny internetowej wysoko w wynikach wyszukiwania, a korzyści jakie może przynieść skutecznie zaprojektowana strategia SEO są widoczne przez bardzo długi czas.

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*