Hammer drill in man's hands closeup

Jak wyposażyć warsztat majsterkowicza?

Każdy, kto zaczyna przygodę z majsterkowaniem, szuka w sieci informacji o podstawowych narzędziach, czy wyposażeniu warsztatu. Często ciężko jest się odnaleźć w gąszczu informacji i produktów dostępnych w sklepach, dlatego postanowiliśmy przygotować poradnik, który ułatwi Ci ten wybór.

Hammer drill in man’s hands closeup

Bez względu na to, czy posiadasz warsztat, majsterkujesz w garażu, czy masz do dyspozycji jedynie skrzynkę narzędziową, znajdzie się kilkanaście narzędzi, które pomogą Ci zarówno w rozwijaniu swojego hobby, ale również w drobnych pracach domowych.

Najpotrzebniejsze narzędzia stolarskie

Stolarka to zdecydowanie jedna z tych dziedzin majsterkowania, która wymaga największej ilości narzędzi, jednak bardzo często są to drobne akcesoria, usprawniające większość prac. Jednym z nich jest młotek, który powinien znaleźć się w każdej skrzynce z narzędziami. Może mieć on różne zastosowania, dlatego przed zakupem koniecznie upewnij się, jakie jest przeznaczenie wybranego młotka. Jeśli szukasz takiego do prac domowych, najlepszy będzie młotek ślusarski. W Twojej skrzynce nie może też zabraknąć prostego narzędzia, jakim są obcęgi. Służą do wyjmowania gwoździ i obcinania drutów. Narzędzia stolarskie dostępne są w sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/narzedzia-stolarskie-c-1805_4673.html

Wiele sklepów stacjonarnych, jak również internetowych oferuje całe zestawy narzędzi, które zawierają najpotrzebniejsze elementy. Wśród nich są najczęściej wkrętaki, komplet ścisków, klucze nasadowe do odkręcania i przykręcania połączeń śrubowych, a także zestaw dłut, które szczególnie przydadzą się osobom pracującym z drewnem. To także takie narzędzia, jak kombinerki, śrubokręty, papier ścierny, pistolet do klejenia na gorąco, pędzle, czy szpachelka.

Najpotrzebniejsze elektronarzędzia majsterkowicza

Reklamy


Elektronarzędzia ogromnie ułatwiają każdą naprawdę, dlatego nie powinno ich zabraknąć w Twoim warsztacie. Dzięki nim w krótszym czasie wykonasz drobne prace domowe oraz bardziej zaawansowane remonty. Najlepszym wyborem będzie wygodna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, która pozwoli na wiercenie otworów w różnych materiałach, a także wkręcanie i wykręcanie śrub. Przydatna może okazać się także frezarka, pilarka tarczowa, czy szlifierka, które ułatwiają prace z drewnem, ceramiką oraz betonem. Elektronarzędzia najlepszych marek sprawdzisz pod adresem https://www.ebmia.pl/narzedzia-elektronarzedzia-c-1805_4698.html

Jakie narzędzia miernicze?

Bez przyborów mierniczych ani rusz, dlatego w Twojej skrzynce narzędziowej powinna znaleźć się calówka (składana miarka centymetrowa), kątownik, który przyda się przy zawieszaniu półek oraz poziomica, czyli niezbędnik przy pracach wykończeniowych. Przybory miernicze choć niepozorne, są bardzo ważne i przydatne nawet przy najmniejszych pracach – nie zapomnij o nich.

 

Przechowywanie narzędzi

Uporządkowany i zorganizowany majsterkowicz, to dobry i efektywny majsterkowicz, dlatego oprócz dobrych narzędzi, warto również zainwestować w miejsce do ich przechowywania. W zależności od tego, jak dużą przestrzenią dysponujesz, możesz wybrać na przykład funkcjonalne regały, na których ustawisz pudełka do segregowania mniejszych i większych elementów oraz szafki ścienne, gdzie zmieszczą się duże narzędzia. Jeśli natomiast nie masz zbyt wiele miejsca, zdecyduj się na skrzynki narzędziowe, które również doskonale sprawdzają się przy segregowaniu drobnych elementów i większych narzędzi. Elektronarzędzia natomiast zwykle sprzedawane są w osobnych walizkach, gdzie mogą być trzymane z wszystkimi akcesoriami. Wózki, torby i skrzynki narzędziowe znajdziesz w sklepie techniczno-narzędziowym EBMiA.plhttps://www.ebmia.pl/warsztat-wozki-skrzynki-torby-narzedziowe-c-8784_8785.html

3 komentarze

  1. Warto zaopatrzyć się w tzw. meble warsztatowe np. stolik montażowy, który oprócz pełnienia funkcji przestrzeni do pracy, zapewnia dużo miejsca na narzędzia itp., dzięki swoim szufladom itd.

  2. Dobrze jest też mieć pojemniki, żeby to wszystko przetrzymywać. Ja kupiłem jakiś czas temu regały z pojemnikami na http://www.q-box.pl i wreszcie mam jako taki porządek 🙂

  3. Jak pojemniki warsztatowe, to tylko z q-box.pl Świetny wybór i bardzo dobre jakościowo produkty, sam kupowałem do swojego warsztatu i jestem mega zadowolony.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*