Inwestycje w Żukowie

Inwestycje w Żukowie: chodnik do przystanku PKM [ZDJĘCIA]

W środę, 11 maja zakończyła się modernizacja chodnika, który skróci drogę mieszkańców osiedli Wybickiego, Nowego i Narbertanek do przystanku PKM w Żukowie. Inwestycja kosztowała 60 tys. zł netto.

20160511_222350

Zdjęcie 1 z 4

UG Żukowo

Mieszkańcy wspomnianych osiedli, chcąc dojść na przystanek PKM, musieli przejść w dół ul. Gdyńskiej, aż w okolice szkoły podstawowej, albo…wybrać stare przejście wiodące wzdłuż niezabezpieczonej skarpy. Od czwartku mogą  bezpiecznie korzystać z wyremontowanego i oświetlonego chodnika.

Zobacz też: Żukowskie Biegi Przełajowe: wielka galeria uczestników [ZDJĘCIA]

Prace porządkowe po budowie potrwają do końca tygodnia. Nie powinny być jednak uciążliwe. 

Reklamy

– Wykonanie prac remontowych nie byłoby możliwe bez przychylności dyrekcji PKP PLK oraz GDDKiA/o Gdańsk, w tym miejscu chcielibyśmy podziękować za szybkie załatwienie wszelkich formalności – mówi Radosław Cebela z Urzędu Gminy w Żukowie. – Jednocześnie trwają rozmowy z GDDKiA dotyczące zgodny na zorganizowanie nowego przejścia dla pieszych, zlokalizowanego w okolicach skrzyżowania ul. Gdyńskiej i ul. Polnej tak, aby mieszkańcy osiedla Dolnego zamieszkujący okolice ul. Polnej, mieli jak najkrótszą drogę do stacji PKM – dodaje rzecznik.

Prace remontowe wykonywała Spółka Komunalna Żukowo.

Skomentuj: Inwestycje w Żukowie: chodnik do przystanku PKM [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*