Igrzyska LZS

Igrzyska LZS: pomorscy sportowcy na 3 miejscu [ZDJĘCIA]

Pomorscy sportowcy zajęli trzecie miejsce w XIX Igrzyskach Sportowo – Rekreacyjnych LZS, które w miniony weekend odbyły się w Tarnowie Podgórnym koło Poznania.

180

Zdjęcie 1 z 14

Fot.: igrzyskalzs2016.pl

Pomorska reprezentacja na Igrzyskach LZS liczyła ponad 50 pomorskich sportowców z gmin Pruszcz Gdański, Luzino, Puck, Żukowo i Skórcz. Zostali oni zakwalifikowani do udziału w zawodach w Tarnowie Podgórnym w Igrzyskach Wojewódzkich LZS, które odbyły się w czerwcu w Żelistrzewie ( gmina Puck).

Zobacz też: Kolbudzka 10: wielka galeria uczestników [ZDJĘCIA]

Najbardziej emocjonującą konkurencją igrzysk było przeciąganie liny. Zwycięstwo drugi raz z rzędu zdobyły zawodniczki z Pomorza. Ich koledzy, choć stoczyli heroiczny boj, zakończyli rywalizację  na 4 miejscu. Obie ekipy to przedstawiciele gminy Pruszcz Gdański. 

Reklamy

Dobry turniej rozegrali też luzińscy piłkarze, którzy zajęli 3 miejsce. Gorzej poszło piłkarkom (również z GOSRiT Luzino), które musiały zadowolić się 5 lokatą. Biathloniści wywalczyli srebrny, a brązowy – siatkarki.Pomorscy spportowcy wystąpili w tych igrzyskach we wszystkich konkurencjach, dzięki temu w klasyfikacji generalnej stanęli na podium.

W XIX Igrzyskach Sportowo – Rekreacyjnych LZS w Tarnowie Podgórnym uczestniczyli również w części integracyjnej niepełnosprawni sportowcy ze Skórcza, którym przewodził Franciszek Kaszubowski.

Kierownikiem ekipy był Janusz Sampolski (gmina Pruszcz Gdański) za logistykę odpowiadała Magdalena Jańczak (kierownik biura) a nad całością czuwał obecny podczas zawodów Piotr Klecha (przewodniczący Pomorskiego LZS).

Pomorscy sportowcy LZS w tym roku uzyskiwali bardzo dobre wyniki m in. podczas zawodów lekkoatletycznych w Zamościu, tenisie stołowym w Pleszewie oraz w finale krajowym Turnieju Piłkarska Kadra Czeka w Slubicach.

Pełna klasyfikacja drużynowa XIX Igrzysk LZS – poniżej:

 1. Lubelskie 489 punktów
 2. Wielkopolskie 472
 3. Pomorskie 418
 4. Opolskie 381
 5. Dolnośląskie 372,5
 6. Zachodniopomorskie 359,5
 7. Mazowieckie 329
 8. Łódzkie 317,5
 9. Świętokrzyskie 292
 10. Małopolskie 287
 11. Lubuskie 249
 12. Podlaskie 225
 13. Śląskie 198
 14. Kujawsko-Pomorskie 66
 15. Warmińsko-Mazurskie 54
 16. Podkarpackie 36,5

Skomentuj: Igrzyska LZS: pomorscy sportowcy na 3 miejscu [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*