Grupa Teatralna „W garderobie”: w maju premiera sztuki „Epicentrum ukryte w pampersie” [ZDJĘCIA]

Grupa Teatralna „W garderobie” z Przywidza zaprasza na światową premierę sztuki „Epicentrum ukryte w pampersie”. Odbędzie się ona już w maju 2017 r.

Fot. facebook.com

Grupa Teatralna „W garderobie” z Przywidza i Arkadiusz Jaroń

Grupa Teatralna „W garderobie” powstała w roku 2014, jak mówi pomysłodawca przedsięwzięcia, przy powstaniu grupy, zadziałał przypadek. Na pierwszym castingu pojawiło się 90% osób dorosłych, co przeszło najśmielsze oczekiwania reżysera i autora sztuk, który nastawiał się na przybycie dzieci i młodzieży.

Zobacz też: Książka gimnazjalistek z Żukowa trafiła w ręce burmistrza

Arkadiusz Jaroń już w technikum założył kabaret „nie wiem”. W wieku 16 lat trafił do Teatru „Wybrzeże”, gdzie szkolił się pod okiem Marii Mielnikow-Krawczyk. Później ukończył szkołę Doroty Pomykały w Katowicach. Uczestniczył także w wielu zagranicznych warsztatach aktorskich, wciąż jednak pociągała go inna strona teatru – pisanie, reżyseria i scenografia.

Reżyser chce zaskakiwać, a nie dostarczać widzom dzieł znanych, które przecież pojawiają się na wielkich scenach. Dlatego też każda premiera spektaklu grupy „W garderobie” jest premierą światową.

Fot. facebook.com

Przywidz i jego utalentowani mieszkańcy

Arkadiusz Jaroń  jest autorem kilku sztuk teatralnych („Gigas”, „Zołzy” i „Wiedźmy. Legenda o czerwonym jabłku”), które zostały wystawione na scenie, dzięki zdolnej grupie mieszkańców Przywidza. Nadal mówią o sobie, że są amatorami, mimo iż ich gra aktorska porównywana jest do kunsztu pokazywanego na deskach przez profesjonalnych aktorów.

Ostatni spektakl „Wiedźmy. Legenda o czerwonym jabłku” zobaczyło około 1500 widzów. Spodobała się scenografia (chata wiedźm w skali 1:1), gra aktorów i scenariusz Arkadiusza Jaronia. Twórczy trud został doceniony przez publiczność, władze gminy oraz gości. Teatr, jak mówi Arkadiusz Jaroń, ma już swoich fanów.

Fot. facebook.com

Światowa premiera nowej sztuki już w maju

Nowe dzieło „Epicentrum ukryte w pampersie” ujrzy światło dzienne już w maju. Autor nie zdradza szczegółów, ale zapewnia, że będzie to komedia. Jego zdaniem, samo życie. Utwór traktuje o losach bardzo dobrze sytuowanej rodziny. Żona odnajduje w sobie instynkt macierzyński, chce, aby rodzina była pełna, jednak mąż podchodzi do tego sceptycznie. Interesuje go dobra praca i kariera,  nie chce zmian. Kiedy pojawia się dziecko, które staje się tytułowym „epicentrum”, wszystko się zaczyna kręcić… Oprócz zmian, które następują w życiu rodziny, pojawiają się także znajomi i oczywiście teściowa. Sztuka adresowana jest do osób dorosłych. Teatr „W garderobie” pracuje już nad kolejnym spektaklem, tym razem rodzinnym. 

Terminy majowych spektakli

Grupa Teatralna „W garderobie”, Urząd Gminy w Przywidzu oraz GOK w Przywidzu serdecznie zapraszają na spektakl „Epicentrum ukryte w pampersie”

10.05.2017 (środa) – próba otwarta dla publiczności, godz. 19.00
12.05.2017 (piątek) – PRAPREMIERA godz. 19.00
13.05.2017 (sobota) –
ŚWIATOWA PREMIERA godz. 19.00

Obsada: Sylwia Olszewska, Sylwia Dzieruk, Wojciech Górecki, Alicja Andrzejuk, Agnieszka Bronk, Anna Flis, Marta Łapińska Arek Jaroń.

Scenariusz i reżyseria: Arek Jaroń.

Pomoc reżyserska: Wojciech Górecki.

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Zaproszenia i bezpłatne wejściówki można zamawiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Przywidzu (/58/682-51-93). Ilość miejsc ograniczona!!!

mat. organizatora

Skomentuj: Grupa Teatralna „W garderobie”: w maju premiera sztuki „Epicentrum ukryte w pampersie” [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*