Goręczyno. Krzyż przy skrzyżowaniu zniszczony w czasie wichury. Kto jest sprawcą?

Goręczyno. Krzyż przy skrzyżowaniu zniszczony w czasie wichury. Kto jest sprawcą?

Kartuska policja poszukuje świadków zdarzenia, a przede wszystkim sprawców zniszczenia krzyża, znajdującego się przy skrzyżowaniu w Goręczynie (gm. Somonino). Jak twierdzi prezes miejscowej jednostki OSP, na krzyżu znaleziono ślady siekiery. Do zdarzenia miało dość w trakcie zeszłotygodniowej wichury.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Somoninie w minioną sobotę zostali poinformowani o zniszczeniu krzyża w miejscowości Goręczyno (gm. Somonino). Mundurowi udali się na miejsce, gdzie sporządzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz pobliski monitoring, który dokładnie sprawdzają.

-Funkcjonariusze rozpytują okolicznych mieszkańców. Policjanci ustalają świadków zdarzenia w celu ukarania sprawcy zniszczenia mienia – mówi Aldona Domaszk z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Do zdarzenia doszło w czasie zeszłotygodniowej wichury. Początkowo strażacy sądzili, że to wiatr uszkodził krzyż. Zauważono jednak na nim ślady siekiery.

Reklamy

Andrzej Ustowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Goręczynie zwraca uwagę na to, że dotąd na terenie miejscowości nie dochodziło do podobnych zdarzeń. Podkreśla też, że krzyż znajdował się przy skrzyżowaniu na prywatnej ziemi, należącej do gospodarstwa rolnego. W najbliższej okolicy zaś nie znajdują się żadne budynki mieszkalne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*