Gminny Konkurs Plastyczny „Pluszowy miś” w Przodkowie [ZDJĘCIA]

Gminny Konkurs Plastyczny „Pluszowy miś” w Przodkowie [ZDJĘCIA]

Już nie po raz pierwszy Przedszkole Samorządowe w Przodkowie zorganizowało konkurs plastyczny dla najmłodszych.

DSC_1936

Zdjęcie 1 z 15

W tym roku szkolnym nauczycielki z przedszkola Justyna Jóskowska i Monika Frankowska zorganizowały Gminny Konkurs Plastyczny na temat „Pluszowy Miś”, który skierowany był do dzieci w wieku 3-5 lat z oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych i przedszkoli na terenie gminy Przodkowo tj. Wilanowo, Pomieczyno Szarłata, Czeczewo, Przodkowo (oddziały przedszkolne) i Przedszkole Niepubliczne Happy Children.

Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przedstawiającej postać pluszowego misia.Prace były oceniane w trzech grupach wiekowych: dzieci 3-letnie, dzieci 4-letnie oraz dzieci 5-letnie. Oceniane były walory estetyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac.

Celem konkursu była prezentacja możliwości twórczych dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą związaną z postacią Misia oraz wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej.

W sumie na konkurs wpłynęło 58 prac z różnych placówek przedszkolnych. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Drajok, kierownik wydziału oświaty, Danuta Rzepka, dyrektor Biblioteki Publicznej w Przodkowie oaz Aleksandra Kowalewska, pedagog szkolny nie miała łatwego zadania i po burzliwych obradach podjęła decyzje.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w siedzibie przedszkola w dniu 27 listopada.

Reklamy

Oficjalna część została poprzedzona prezentacją multimedialną dotyczącą historii „Pluszowego Misia”. Następnie dzieci z grupy nauczycielki Małgorzaty Bronk zatańczyły układ choreograficzny do piosenki Gummy Bear.

W kategorii dzieci 3-letnich I miejsce przyznano Antoninie Groth, II miejsce Julii Jakubowskiej, III m. Wiktorii Cyrzan i Marii Jung oraz wyróżnienie dla Filipa Cymanowskiego z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

W kategorii dzieci 4-letnich I miejsce zajęła Marcelina Oczk (SP Pomieczyno), II m. Kamil Koszałka (SP Pomieczyno), III m. Agata Hinca (SP Wilanowo), III m. Dorota Krefta (Przedszkole Niepuliczne Happy Children). Wyróżnienia przyznano Dawidowi Głowienka, Jagodzie Krenc, Bartoszowi Siebert, Mateuszowi Tomczyk (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie) i Ksaweremu Hopa (SP Pomieczyno).

W kategorii dzieci 5-letnich I m. zdobył Adam Zaborowski (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie), II m. Julita Dampc (SP Wilanowo), II m. Nadia Wawryniuk (SP Przodkowo), III m. Michalina Pettke (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie), Malwina Orłowska (Przedszkole Samorządowe w Przodkowie), Amelia Bąk (SP Wilanowo), Mateusz Prabucki (SP Pomieczyno) oraz Paulina Formella (SP Pomieczyno).

Wręczenia nagród i dyplomów dokonał Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo oraz Aleksandra Kowalewska. Gospodarz gminy pochwalił inicjatywę nauczycielek przedszkola.

Muszę przyznać, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Chciałabym podziękować nauczycielkom Justynie Jóskowskiej i Monice Frankowskiej za przygotowanie konkursu oraz wszystkim pracownikom za pomoc w organizacji konkursu. Cieszę się, że na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziały prawie wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Przodkowo – powiedziała Maria Baranowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*