fot. UG Żukowo

Gmina Żukowo wybuduje drogi we współpracy z mieszkańcami

Zgodnie z deklaracjami przyjętymi na początku lutego, z inicjatyw lokalnych na terenie gminy Żukowo zostanie wbudowania blisko 25 tys. płyt. Kolejne 25 tysięcy płyt Yomb zostanie ułożone i sfinansowane przez gminę. Prace już ruszyły.

Dzięki współpracy Urzędu Gminy Żukowo oraz wielu inicjatyw lokalnych w tym roku na drogi gminne wyłożone ma zostać ponad 50 tysięcy płyt Yomb. 

Wraz z początkiem lutego zakończył się nabór wniosków na lokalne inicjatywy w zakresie wspólnego utwardzania dróg gminnych. Kilka dni temu urząd gminy ogłosił, że wszystkie wnioski spełniające wyznaczone warunki zostały przyjęte. Dzięki współudziałowi urzędu oraz chętnych mieszkańców działających indywidualnie lub w komitetach, przedsiębiorców lub innych podmiotów, będzie możliwe ułożenie prawie 25 tys. płyt na różnych drogach gminnych.

Reklamy

Jednocześnie – jak informuje Urząd Gminy – w wielu miejscowościach zostanie wbudowane kolejne 25 tys. płyt. Przedsięwzięcie to zostanie sfinansowane z budżetu gminy oraz funduszu sołeckiego. Prace te odbędą się m.in. w Rębiechowie, Przyjaźni, Leźnie czy Sulminie.

Inwestycje rozpoczęto już na początku kwietnia. Zakończenie planowane jest na wrzesień tego roku.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*