Gmina Żukowo wybuduje drogi we współpracy z mieszkańcami

Zgodnie z deklaracjami przyjętymi na początku lutego, z inicjatyw lokalnych na terenie gminy Żukowo zostanie wbudowania blisko 25 tys. płyt. Kolejne 25 tysięcy płyt Yomb zostanie ułożone i sfinansowane przez gminę. Prace już ruszyły.

Dzięki współpracy Urzędu Gminy Żukowo oraz wielu inicjatyw lokalnych w tym roku na drogi gminne wyłożone ma zostać ponad 50 tysięcy płyt Yomb. 

Wraz z początkiem lutego zakończył się nabór wniosków na lokalne inicjatywy w zakresie wspólnego utwardzania dróg gminnych. Kilka dni temu urząd gminy ogłosił, że wszystkie wnioski spełniające wyznaczone warunki zostały przyjęte. Dzięki współudziałowi urzędu oraz chętnych mieszkańców działających indywidualnie lub w komitetach, przedsiębiorców lub innych podmiotów, będzie możliwe ułożenie prawie 25 tys. płyt na różnych drogach gminnych.

Jednocześnie – jak informuje Urząd Gminy – w wielu miejscowościach zostanie wbudowane kolejne 25 tys. płyt. Przedsięwzięcie to zostanie sfinansowane z budżetu gminy oraz funduszu sołeckiego. Prace te odbędą się m.in. w Rębiechowie, Przyjaźni, Leźnie czy Sulminie.

Inwestycje rozpoczęto już na początku kwietnia. Zakończenie planowane jest na wrzesień tego roku.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*