Gmina Żukowo na spotkaniu miast partnerskich

Gmina Żukowo na spotkaniu miast partnerskich

Delegacja Gminy Żukowo wzięła udział w spotkaniu miast partnerskich, które odbyło się w Świdnicy. Nie zabrakło na nim również reprezentantów samorządów z Francji, Włoch, Niemiec oraz Belgii. Trzydniowe wydarzenie było pełne dyskusji, rozmów o partnerstwie i wymiany doświadczeń.

[Not a valid template]Żukowski samorząd reprezentowali: Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo Tomasz Szymkowiak, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szmidtke oraz Radni: Andrzej Karczewski, Tadeusz Klawikowski i Tyberiusz Treder.

– Takie spotkania są niezwykle ważne, pozwalają spojrzeć na samorząd z innej perspektywy, wymienić doświadczenia, ale też promować się nawzajem – mówi Tomasz Szymkowiak, Zastępca Burmistrza Gminy Żukowo. – Współpraca z Gminami Partnerskimi układa nam się bardzo dobrze i liczę, że w kolejnych lata, będzie jeszcze lepiej.

Podczas wydarzenia reprezentacja Gminy Żukowo promowała nie tylko samą gminę, ale i kaszubską kulturę. Zespół Bazuny dał świetny koncert, a uroczysta Mszy św. w Świdnicy pełna była akcentów kaszubskich.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*