Gm. Kartuzy. Burmistrz spotkał się z sołtysami

Gm. Kartuzy. Burmistrz spotkał się z sołtysami

W poniedziałek 13 marca w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się spotkanie z sołtysami z 24 sołectw, znajdujących się na terenie gminy. Było ono okazją do omówienia aktualnych spraw i zadań, jak również do uczczenia przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa. Burmistrz Kartuz Mieczysław G. Gołuński złożył uczestnikom spotkania życzenia i wręczył upominki.

Obchodzony w Polsce 11 marca Dzień Sołtysa ma im okazać wdzięczność i szacunek za ich pracę, a także zwrócić uwagę na rolę sołtysa w polskiej wsi.

-Dzień Sołtysa to doskonała okazja, by podziękować państwu za waszą pracę i zaangażowanie. Jesteście bardzo ważną częścią współpracy urzędu i burmistrza z mieszkańcami. Znajdujecie się tam, gdzie się najwięcej dzieje. Dziękuję wam za udaną współpracę i za to, że wspólnie możemy działać dla dobra mieszkańców – podkreślał burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Reklamy

Sołtysi otrzymali pamiątkowe długopisy ze specjalnej edycji, przygotowanej na rocznicę 100-lecia nadania Kartuzom praw miejskich. Dalszą część spotkania poświęcono aktualnym tematom sołeckim.

Urząd Miejski w Kartuzach (Oprac. A.B.)

DSC_0010_1

Zdjęcie 1 z 28

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*