GKS Żukowo: ważne zwycięstwo wywalczone!

W sobotę, 25 marca piłkarze ręczni GKS Żukowo rozegrali arcyważny mecz. Rywalem był zespół MKS Mazur Sierpc. Jest to bezpośredni rywal naszej drużyny w walce o utrzymanie w I lidze.

zukowo_sierpc001

Zdjęcie 1 z 23

GKS Żukowo

Podopieczni Jakuba Bonisławskiego i Leszka Biernackiego rozpoczęli mecz bardzo nerwowo. Pierwsze dwie bramki zdobyli goście. Dopiero w 6 minucie padła pierwsza bramka dla żukowian. Mimo kilku szans na osiągnięcie przewagi, zawodnicy z Żukowa nie wykorzystali sytuacji do zwiększenia przewagi and rywalem. Jednak dzięki bardzo dobrej grze w obronie nie tracili również bramek.

W 26 minucie zadebiutował w barwach GKS Żukowo Kamil Adamczyk – zawodnik wypożyczony z SPR Wybrzeże Gdańsk, aktualny zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów. Pewnie zdobył bramkę z rzutu karnego. Dobra gra Krzysztofa Czarneckiego doprowadziła końcowy wynik pierwszej połowy do stanu 8 : 6 dla gospodarzy.

W drugiej połowie to gospodarze mieli zdecydowanie przewagę. Świetnie w bramce spisywał się Patryk Plaszczak. W ataku bramki zdobywał debiutant Kamil Adamczyk. Bardzo dobrze rozgrywał Krzysztof Czarnecki.

Po bardzo dobrej grze gospodarze spokojnie zwyciężyli, zwiększając przewagę w tabeli nad bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie.

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę 1 kwietnia w Gdańsku z zespołem SMS Gdańsk, a w Żukowie – 9 kwietnia kolejny bardzo ważny mecz z drużyną Śląska Wrocław. Początek meczu o godz. 15.00.

GKS Żukowo – MKS Mazur Sierpc 20 : 13 (8 :6)

GKS: Plaszczak, Kaczmarek – K.Adamczyk 5, Marciniak 4, Czarnecki 4, Wiczkowski 2, Ciszewski 1, Niedziółka 1, Korbus 1, Orzechowski 1, Kaniowski 1 oraz Dzierżawski, S.Adamczyk, Babieracki, Reseman.
Karne:
 3/6.
Kary:
 6 min. (Reseman 2 min. – cz.k., Korbus 4 min.).

MKS Mazur: Domżalski, Romatowski – Przygucki 3, Białaszek 2, Krydziński 2, Rutkowski 2, K.Kozłowski 2, Królikowski 1, Wiśniewski 1 oraz T.Kozłowski, Chmielewski, D.Prątnicki, Muchiewicz, Tucholski, A.Prątnicki.
Karne:
 2/3.
Kary:
 4 min. (A.Prątnicki 2 min. – cz.k., Białaszek 2 min.).