GKS Cartusia znów tryumfuje

Dobra passa zapaśników z Kartuz trwa. W czasie sobotniego turnieju w Lubichowie młodzi zawodnicy zdobyli kolejne 11 medali.

[Not a valid template]W tym roku Kociewie obchodzi 40-lecie obecności na swoich terenach. Z tej okazji w Lubichowie zostały zorganizowane Wojewódzkie Igrzyska Szkół Podstawowych w Zapasach Stylu Klasycznego Młodzików oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Zapasach Stylu Wolnego, Zapasach Kobiet, młodzików, Mini-Zapasy. Swoją obecnością na sobotnim jubileuszu zaszczyciły władze tamtejszej gminy z wójtem Sławomirem Bielińskim na czele. Pojawił się również poseł na sejm RP Jan Kilian. Całość spraw organizacyjnych imprezy koordynował Jerzy Fiałek.

W bardzo mocny sposób swoją obecność zaakcentowali reprezentanci GKS Cartusia Kartuzy. 13 osobowa reprezentacja zdobyła 9 złotych medali, 2 brązowe oraz jedno 5 i 7 miejsce. Złoty medal wywalczyła Dominika Konkel, która została uznana najlepszą zawodniczką turnieju młodziczek. Dwa pozostałe złote krążki przypadły Paulinie Rejter i Aurelii Godzińskiej, która bojowością zaczyna doganiać swojego brata Olivera.

Brązem zadowoliła się Agnieszka Stankowska.Wśród młodzików powoli zaczyna działać zespół, który w podobnym składzie zdobywa medale na wielu imprezach w kraju. Złote krążki zawisły na szyjach: Leona Dera, Natana Wolskiego, Kamila Lejk, Błażeja Miotk, Jakuba Myszk oraz Eryka Stromskiego. Brąz w pięknym stylu wywalczył startujący w wyższej kategorii wiekowej Noe Wolski, który już w tej chwili walczy o prymat w Młodzikach. 5 miejsce zdobył Paweł Leik, a 7 Oliver Dobka. W punktacji pośród 18 startujących szkół w pierwszej szóstce znalazły się: SP nr 5 – miejsce 2, SP nr 1 – miejsce 3 i SP nr 2 – miejsce 6.