Gdynia Półmaraton

Gdynia Półmaraton z certyfikatem IAAF Bronze Label Road Races

Gdynia Półmaraton uhonorowany został przez Międzynarodową Federację Lekkoatletyczną (IAAF) certyfikatem IAAF Bronze Label Road Races. Tym samym gdyński półmaraton dołączył do grona najbardziej elitarnych biegów ulicznych na świecie.

456393201

Zdjęcie 1 z 4

Fot.: Sport Evolutions

Certyfikat podpisał szef Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej Sebastian Coe. Dokument jest oficjalnym potwierdzeniem wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego gdyńskiej imprezy. 

Zobacz też: PZU Gdynia Półmaraton: już ponad 5 tys. chętnych [ZDJĘCIA]

– Po tegorocznym debiucie byliśmy szczęśliwi, że zaufało nam ponad 4000 biegaczy i spotkaliśmy się z wieloma pozytywnymi komentarzami. Teraz duma rozpiera nas jeszcze bardziej. Półmaraton w Gdyni został dostrzeżony przez IAAF i otrzymał brązowy certyfikat. Napędza nas to do dalszej pracy nad kolejną edycją zawodów – mówi Michał Drelich, organizator biegu. 

Reklamy

W 2016 roku na całym świecie certyfikat IAAF Road Race Label posiada ok. 90 biegów. Certyfikaty Gold, Silver i Bronze przyznawane są na podstawie wymagających kryteriów, a ich otrzymanie jest potwierdzeniem bardzo wysokich standardów organizacyjnych. W Polsce certyfikaty miały w tym roku tylko trzy imprezy – Orlen Warsaw Maraton (Silver), DOZ Maraton Łódź (Silver) oraz Maraton Warszawski (Bronze). Gdynia Półmaraton odbędzie się 19 marca 2017 roku. W programie, oprócz biegu głównego na dystansie 21 kilometrów i 97,5 metra, organizatorzy przygotowali biegi dla dzieci i młodzieży. Rejestracja zostanie uruchomiona w drugiej połowie października. 

Skomentuj: Gdynia Półmaraton z certyfikatem IAAF Bronze Label Road Races

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*