Fot.: Alicja Hinc

Gala Gminnej Nagrody Sucovia 2016 [ZDJĘCIA]

Gala Gminnej Nagrody Sucovia odbyła się, w czwartek, 23 marca w restauracji Jagoda w Żukowie. Gospodarzami imprezy byli burmistrz Wojciech Kankowski i przewodniczący rady Witold Schmidtke. Zobacz zdjęcia!

gala_sucovia_001_800x533

Zdjęcie 1 z 34

Fot.: Alicja Hinc

Nagrody przyznała komisja, w składzie której znaleźli się m.in: Justyna Beyer-Rosener, Andrzej Karczewski, Aleksandra Rogalewska oraz były burmistrz gminy Żukowo Albin Bychowski.

Zobacz też:  Suknia w kaszubskie wzory – ludowe wzory coraz bardziej popularne [ZDJĘCIA]

Gala Gminnej Nagrody Sucovia – laureaci:

Kultura: Marian Jeliński – działacz promujący region, w szczególności haft kaszubski szkoły żukowskiej. Dzięki jego staraniom ten właśnie haft znalazł się na Krajowej Liście Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego

Reklamy

Sport: GKS Żukowo – drużyna seniorska piłki ręcznej. Po świetnym sezonie 2015/15 w II lidze, awansowali do pierwszej z bilansem: 27 wygranych spotkań, 2 remisy i 1 porażka. Nagrodę odebrali: Jakub Bonisławski i Sławomir Orzechowski.

Inicjatywy społeczne: Wioletta Krause – zaangażowana w pomoc dzieciom, brała czynny udział w finale WOŚP. Cała Polska usłyszała o niej, gdy samotnie przejechała 1200 kilometrów w ramach akcji Rowerowo, aktywnie i zdrowo – Milenka promuje Gminę Żukowo. Pozyskała dzięki temu środki na pomoc chorej Milence. Wyraźnie wzruszona, podczas przyjmowania nagrody zaznaczyła, że wciąż trwają zbiórki nakrętek i płyt DVD, dzięki którym można pomagać innym.

Edukacja: Krystyna Rogalewska, nauczycielka, regionalistka, kultywuje kulturę kaszubską i polską. Rozpoczęła pierwsze lekcje języka kaszubskiego w gminie Żukowo w roku szkolnym 2001/2002. Jest inicjatorką i organizatorką gminnych, powiatowych i wojewódzkich konkursów oraz przeglądów regionalnych i polonistycznych.

Gospodarka: Przedsiębiorstwo produkcyjno-usługowe POLKAR Żukowo – organizuje szkolenia operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych w 30 specjalnościach. Firma przeszkoliła już 3300 osób. Szczyci się bardzo wysoką zdawalnością egzaminów.

Mecenat: Michał Bryła, prezes zarządu firmy Siódme Niebo. Od 2012 wspiera Klub Sportowy Sulmin. Wspierał rozbudowę boiska w Sulminie, imprezy sportowe oraz fundował dojazdy dzieci na treningi. Pomógł zakupić stroje i sprzęt sportowy.
Nagroda Burmistrza Gminy Żukowo: Robert Regliński – wieloletni prezes Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Bazuny im. Aleksandra Tomaczkowskiego w Żukowie. Aktywnie promuje bogactwo kulturowe Kaszub w Polsce i Europie.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Skomentuj: Gala Gminnej Nagrody Sucovia 2016  [ZDJĘCIA]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*