Pięć stref aktywności już wkrótce w gminie Kartuzy

Pięć stref aktywności już wkrótce w gminie Kartuzy

Gmina Kartuzy uzyskała dofinansowanie „Otwarte Strefy Aktywności”. W jego ramach na terenie gminy powstanie pięć nowych stref. W Kartuzach, Dzierżążnie, Łapalicach, Kiełpinie oraz Mirachowie.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.

Gmina Kartuzy przygotowała dokumentacje techniczne i złożyła wniosek o dofinansowanie w lutym b.r. na budowę 5 stref: w Kartuzach, Kiełpinie, Mirachowie, Łapalicach i Dzierżążnie. Prawie wszystkie strefy składają się z: placów zabaw, siłowni napowietrznych i miejsc wypoczynku i rekreacji. Jedynie w Dzierżążnie zaplanowano wariant podstawowy strefy t.j. siłownia wraz z miejscem wypoczynku i rekreacji z uwagi na istniejący już nieopodal plac zabaw.

Reklamy

W gminie Kartuzy wybrano już wykonawcę inwestycji. Najniższa oferta wyniosła ponad 840 tys. zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki: 225.000 zł.

Otwarte Strefy Aktywności:

Dzierżążno – budowa siłowni zewnętrznej obejmująca montaż sześciu urządzeń, tablicy z regulaminem, dwóch stołów do gry w szachy, stołu do ping-ponga, dwóch stojaków na rowery oraz czterech ławek na projektowanej nawierzchni trawiastej.

Łapalice – modernizacja placu zabaw polegająca na wymianie istniejących urządzeń zabawowych na osiem nowych na nowej nawierzchni piaszczystej, ogrodzenie placu zabaw, wykonanie nowego chodnika z dojściem, montaż sześciu urządzeń siłowni zewnętrznej, tablic z regulaminem, stołu do gry w szachy, stołu do ping-ponga oraz czterech ławek i dwóch koszy na śmieci na istniejącej nawierzchni trawiastej.

Kartuzy – budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną i elementami małej architektury na terenie “Gaju Świętopełka” w Kartuzach w okolicach „Łabędziej Wyspy”. Plac zabaw stanowić będą cztery urządzenia zabawowe o charakterze sprawnościowym i tablica z regulaminem na projektowanej nawierzchni piaszczystej wraz z ogrodzeniem. Do placu zabaw i siłowni wykonane będzie dojście-chodnik z kostki betonowej. Siłownia zewnętrzna składać się będzie z sześciu urządzeń i tablicy z regulaminem na projektowanej nawierzchni trawiastej. Dwa stoły do gry w szachy, dwa stoły do ping-ponga, dwa stojaki na rowery zamontowane będą na projektowanej nawierzchni z kostki betonowej. Cztery ławki i dwa kosze na śmieci usytuowane będą przy chodniku. Pozostały obszar obsiany zostanie trawą. Cały teren dowiązany będzie poziomem do poziomu istniejącego chodnika prowadzącego na „Wyspę Łabędzią”, a wokół niego utworzona będzie skarpa obsiana trawą.

Kiełpino – budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną i elementami małej architektury na terenie boiska przy Szkole Podstawowej. Plac zabaw stanowić będzie pięć urządzeń zabawowych o charakterze sprawnościowym i tablica z regulaminem na projektowanej nawierzchni piaszczystej wraz z ogrodzeniem. Do placu zabaw i siłowni wykonane będzie dojście-chodnik z kostki betonowej. Siłownia zewnętrzna składać się będzie z sześciu urządzeń i tablicy z regulaminem na istniejącej nawierzchni trawiastej. Dwa stoły do gry w szachy, stół do ping-ponga, cztery ławki oraz dwa stojaki na rowery zamontowane będą na nowej nawierzchni trawiastej. W zakresie inwestycji jest także wymiana zniszczonej siatki ogrodzeniowej przy wejściu na boisko.

Mirachowo – budowa placu zabaw z siłownią zewnętrzną i elementami małej architektury na terenie rekreacyjnym. Plac zabaw stanowić będą cztery urządzenia zabawowe o charakterze sprawnościowym na projektowanej nawierzchni piaszczystej. Siłownia zewnętrzna składać się będzie z czterech urządzeń o ośmiu funkcjach na istniejącej nawierzchni trawiastej. Stół do ping-ponga, cztery ławki oraz lampa solarna zamontowane będą na nawierzchni z kostki betonowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*