Ferie zimowe – czas radości, wypoczynku i… wypadków. Nowy program leczenia dla poszkodowanych

Ferie zimowe – czas radości, wypoczynku i… wypadków. Nowy program leczenia dla poszkodowanych

Rozpoczynają się ferie zimowe w województwie pomorskim. Czas wyjazdów, przemieszczania się na znaczne odległości w trudnych, zimowych warunkach. To niestety sprzyja wypadkom. Lekarze przypominają, że jeżeli ulegniemy nieszczęśliwemu zdarzeniu, najważniejszy jest jak najszybszy powrót do zdrowia, możliwy tylko dzięki sprawnemu i kompleksowemu procesowi leczenia. W zeszłym roku w województwie pomorskim podczas feryjnych miesięcy (styczeń – luty), rannych zostało 344 osób (w 284 wypadkach).

W 2018 roku w wyniku samych wypadków drogowych w województwiepomorskim obrażenia odniosło 2700 osób* (na terenie całej Polski ponad 50 tysięcy osób*). Oznacza to, że w samym województwie średnio 7 osób dziennie ulegało nieszczęśliwym zdarzeniom drogowym, w wyniku których potrzebowały kompleksowej i szybkiej opieki medycznej umożliwiającej im powrót do zdrowia.

Instytut Medycyny Interwencyjnej (IMI) założony przez Jacka Wrzoska, reprezentującego Kancelarię Prawniczo-Brokerską ADVERSUM i wspierany przez światowej klasy specjalistę – ortopedę, dr. Roberta Śmigielskiego, wprowadził na rynek nowatorski, bezpłatny program pomocy odzyskiwania zdrowia dla ofiar wypadków. Polega on na finansowaniu leczenia osób poszkodowanych z polis sprawców, za pośrednictwem najlepszych placówek i wysokospecjalistycznej medycyny.

Reklamy

W leczeniu ofiar wypadków jednym z najistotniejszych elementów jest natychmiastowe działanie – my to nazwaliśmy Medycyną Interwencyjną. Im szybciej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym szybciej osoba poszkodowana powróci do normalnego funkcjonowania, a jej uszczerbek na zdrowiu będzie możliwie najmniejszy. W medycynie,  szczególnie w dziedzinie neurologii, istnieje zasada 100 złotych dni – jest to czas, w którym odpowiednio leczony pacjent ma najlepsze rokowania na przyszłość. Stąd idea powołania Instytutu, który łączy możliwość finansowania z jak najszerszą diagnostyką, leczeniem
i rehabilitacją przez najlepszych, dostępnych na rynku specjalistów.
– powiedział dr Robert Śmigielski, współzałożyciel Instytutu Medycyny Interwencyjnej.

Proces rozpoczyna się od kompleksowej oceny przypadku, po której, nie czekając na odszkodowanie, osoba poszkodowana bez angażowania własnych środków jest poddawana specjalistycznej diagnostyce i leczeniu.

Leczenie poszkodowanych wymaga dostępu do najnowocześniejszej medycyny i rehabilitacji. Dla większości, barierą są koszty. W efekcie tracą oni szanse na możliwe wyleczenie.  Wiemy, jak temu zaradzić. Nasza Kancelaria Adversum najpierw bada okoliczności zdarzenia i analizuje możliwości odszkodowawcze. Gdy uznamy, że naszemu klientowi będą się należały pieniądze z ubezpieczenia sprawcy,  rozpoczynamy procedurę odszkodowawczą a IMI rozpoczyna proces leczenia. Równocześnie prowadzona jest kompleksowa diagnostyka medyczna. Trzecim krokiem jest opracowanie i realizacja programu leczenia. Ostatni etap to ocena stanu pacjenta i ew. dalsze zalecenia. Procedura odszkodowawcza może cały czas się toczyć, a my nie czekając na jej zakończenie, realizujemy leczenie poszkodowanego – ponieważ czas jest tu kluczowy.– powiedział Jacek Wrzosek, współzałożyciel Instytutu, zarządzający Kancelarią Prawniczo-Brokerską ADVERSUM, posiadający 16–letnie doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym.  

W opinii ekspertów medycyny interwencyjnej z IMI poszkodowany leczony w kompleksowy sposób
w przyszłości będzie mniejszym obciążeniem dla państwowej ochrony zdrowia, a nawet dla prywatnych ubezpieczycieli. Dzięki nam pacjenci mogą odzyskać sprawność, jeśli nie pełną to na pewno większą niż przy powolnej i wyrywkowej rehabilitacji. To będzie oznaczać mniejsze koszty ewentualnego późniejszego długotrwałego leczenia, ale też ograniczy liczbę osób oraz wysokość przysługujących
z tytuły obrażeń rent.  To oszczędności dla budżetu państwa, służby zdrowia, systemu ubezpieczeń społecznych oraz firm ubezpieczeniowych.
– dodał Jacek Wrzosek.

Obejmujący sowim działaniem teren całego kraju, Instytut Medycyny Interwencyjnej przygotował profesjonalne zaplecze programu leczenia i podpisał dotychczas umowy o współpracy z czołowymi placówkami medycznymi: Medicover, Centrum Medyczne Damiana oraz z Grupą BPS Uzdrowiska Polskie reprezentującą m.in. Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów” oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski.

Więcej informacji na temat Instytutu Medycyny interwencyjnej znajduje się na stronie www.inmedin.pl, tel. 669 922 077.

Medycyna Interwencyjna to określenie odnoszące się do filozofii działania IMI, opierającej się na indywidualnym
i natychmiastowym opracowaniu jak najszerszej diagnostyki oraz na jej bazie programu leczenia dla osób poszkodowanych
w wypadkach, realizowanego z polis sprawców.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*