Alicja Brzoskowska odwołana z funkcji Dyrektora ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej!

Alicja Brzoskowska odwołana z funkcji Dyrektora ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej!

Wójt Tomasz Brzoskowski 22 maja odwołał Alicję Brzoskowską z funkcji Dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Niedługo podamy uzasadnienie odwołania dyrektora placówki.

22 maja 2019 roku, Wójt Gminy Stężycy Tomasz Brzoskowski odwołał Alicję Brzoskowską z funkcji Dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Co ważne, zbieżność nazwisk włodarza gminy i dyrektor placówki jest przypadkowa.  Decyzja zapadła po zasięgnięciu pozytywnej opinii Pomorskiego Kuratora Oświaty. Wicedyrektor szkoły, Dorota Literska będzie pełniła obowiązki dyrektora do czasu rozstrzygnięcia ogłoszonego niebawem konkursu. 

Kontrola Kuratora Oświaty rozpoczęła się 26 kwietnia. Był to efekt protestu, jaki miał miejsce pod koniec kwietnia tego roku. Uczniowie stanęli w obronie nauczyciela – Mateusza Frąckiewicza. Z wypowiedzi wicekurator wynika jednak, że o odwołania zadecydowały także inne aspekty pracy Alicji Brzoskowskiej.

– Jak wynika z pisemnych wyjaśnień dyrektora szkoły, w dniu 24 kwietnia 2019 r. uczniowie klas gimnazjalnych i VIII szkoły podstawowej przeprowadzili protest na terenie szkoły związany z pozyskaną informacją o planowanych zmianach kadrowych. Organ nadzoru pedagogicznego, w trybie pilnym, w dniu wydarzenia zalecił dyrektorowi wyjaśnienie i rozwiązanie powstałej sytuacji, włączając w działania pedagoga i psychologa szkolnego oraz wychowawców klas i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Protest uczniów trwał do godz. 12.00. W związku z powyższą sytuacją oraz niepokojącymi informacjami zgłaszanymi do Kuratorium Oświaty w Gdańsku od dnia 26 kwietnia br. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej trwają czynności kontrolne – informował nas wtedy Małgorzata Bielang, Pomorski Wicekurator Oświaty.

CZYTAJ TEŻ: Dlaczego odwołano Alicję Brzoskowską? Lista jest długa

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia tego roku, w ZKiW w Kamienicy Szlacheckiej odbył się strajk uczniów placówki. Protestowali, przeciwko zwolnieniu jednego z nauczycieli. Akcję wsparli także niektórzy z rodziców. Więcej o proteście można przeczytać TUTAJ. 

Tuż po proteście uczniów, odbyło się spotkanie wójta z rodzicami. W czasie całego spotkania podkreślali oni jego bardzo dobre kompetencje oraz poświęcenie dla dobra uczniów. Jednak jak tłumaczył włodarz gminy, redukcje etatów spowodowane są reformą edukacyjną. Placówka nie jest w stanie zapewnić dwójce nauczycieli historii wystarczającej liczby godzin. Więcej o spotkaniu z rodzicami TUTAJ. 

Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji, co do przyszłości pracy Mateusza Frąckiewicza w placówce, jednak wszystko wskazuje na to, że nadal będzie pracował w placówce. 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*