Maciej Hirsz zdeklasował konkurencję na Europa Strong Man Cup 2018 w Kartuzach fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Hirsz zdeklasował konkurencję. Za nami Europa Strong Man Cup 2018

W niedzielne popołudnie na kartuskim rynku rozgorzały emocje. Piękna pogoda dała się mocno we znaki siódemce zawodników Europa Strong Man Cup 2018. Mimo to każdy z nich dał z siebie wszystko.

Litrami potu i prezentacją wielkiej siły strongmanów zakończyła się tegoroczna majówka. Na rynku w Kartuzach z powodzeniem odbył się turniej Europa Strong Man Cup 2018. Przyciągnął on rzesze mieszkańców, którzy w ten sposób mogli spędzić popołudnie na świeżym powietrzu, ciesząc się muzyką. Mieli również okazję na własne oczy przekonać się o możliwościach najsilniejszych z silnych.

Całe rodziny obserwowały zmagania zawodników na Europa Strong Man Cup 2018 w Kartuzach fot. Elżbieta Lejk/zKaszub.info

Sześć prac Heraklesa na Europa Strong Man Cup 2018

Na zmagania strongmanów zjechali zawodnicy z różnych zakątków Europy. Udział wzięło siedmiu zawodników z Austrii, Czech, Mołdawii, Ukrainy, Serbii oraz Norwegii. Nasz kraj reprezentowało dwóch zawodników: Maciej Hirsz – ubiegłoroczny zwycięzca Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017 oraz Konrad Karwat, Mistrz Polski Juniorów do lat 23. Sędzią głównym turnieju był Mariusz „Pudzian” Pudzianowski, popularny i najbardziej utytułowany polski strongman. Wraz z nim sędziowali Mateusz Ostaszewski oraz Sebastian Miłosz.

Reklamy

W pełnym słońcu, zawodnicy starali się jak najlepiej wykonać postawione im zadania. Najwięcej problemów sprawiał im jednak morderczy spacer z dwoma ciężarami o łącznej wadze 350 kg oraz Yok z kilkuset kilogramowym obciążeniem, który przy drugim okrążeniu zwiększał swoją wagę. Nie wszystkim udało się je ukończyć. Z kolei z podnoszeniem platformy, sztangi, której ciężar zwiększano o 10 kg w każdej kolejce, przeciągnięciem busa oraz załadowaniem kul na platformy poradzili sobie wszyscy zawodnicy.

Zawodnicy dali wyciskali z siebie siódme poty w czasie Europa Strong Man Cup 2018 fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

Kaszubska krew

Od początku, w rywalizacji przodował Maciej Hirsz, który jest równocześnie współorganizatorem całej imprezy. Początkowo szedł łeb w łeb z Norwegiem Ole Martin Kristiansen. Ten jednak w środkowych konkurencjach zdecydowanie sobie nie radził. Ostatecznie największa walka rozgorzała o drugie i trzecie miejsce, ponieważ brakowało już realnych szans na prześcignięcie Hirsza. Nie udało mu się tylko ukończyć ostatniej konkurencji z powodu dotkliwego skurczu.

Maciej Hirsz zdeklasował konkurencję na Europa Strong Man Cup 2018 w Kartuzach fot. Elżbieta Lejk /zKaszub.info

W ostatecznej kwalifikacji pierwsze miejsce przypadło Maciejowi Hirsz, drugie miejsce – Jiri Vityska z Czech, trzecią zaś pozycję zajął Ole Martin Kristiansen. Poza podium znaleźli się następująco: Ili Konstantin (Ukraina), Nemanjan Tasic (Austria), Rodion Sucman (Mołdawia) oraz najmłodszy Konrad Karwat.

Europa Strong Man Cup 2018 został zorganizowany przez Strongman Hirsz Team, pod patronatem Powiatu Kartuskiego oraz Burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. 

 

[Not a valid template]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*