Przy szkole w Kartuzach powstał Ogród Edukacyjny „EkoKlasztorna”

Przy szkole w Kartuzach powstał Ogród Edukacyjny „EkoKlasztorna”

W I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Derdowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi odbyło się podsumowanie projektu pt. „Utworzenie Ogrodu Edukacyjnego„EkoKlasztorna”, który realizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Klasztorna” w ramach Programu Grantowego Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

W podsumowaniu wzięli udział przedstawiciele starostwa: Bogda Łapa – Wicestarosta, Zdzisław Sokół – członek Zarządu, Maria Mejer-Kobiela Dyrektor ZSO, Mirosław Pleszek Kierownik Gospodarczy ZSO oraz Andrzej Klasa – nauczyciel, koordynator projektu wraz z grupą młodzieży z kl.IIg pomagającej przy tworzeniu Ogrodu.

W „Ogrodu Edukacyjnym” znajduje się „Tradycyjny Sad” składajacy się ze starych gatunków drzew owocowych, gatunki roślin chronionych, tablice informacyjne, domki dla owadów. Teren został ogrodzony.

Reklamy

Projekt Ogrodu Edukacyjnego o charakterze ekologicznym z mini sadem, domkami dla owadów jest projektem innowacyjnym w powiecie kartuskim służącej młodzieży liceum jak i chętnym dzieciom i młodzieży z innych szkół do odwiedzenia tego miejsca.

Jeden Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*