Światowy Dzień Wolontariusza 2018 w ZSP Somonino!

W 1985 roku, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła dzień 5 grudnia Światowym Dniem Wolontariusza. Wyjątkowe obchody tego dnia zorganizował również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Wybickiego w Somoninie.

Światowy Dzień Wolontariusza 2018
Światowy Dzień Wolontariusza 2018

W 1985 roku, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła dzień 5 grudnia Światowym Dniem Wolontariusza. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i umiejętności na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.  

Wyjątkowe obchody tego dnia zorganizował również Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Wybickiego w Somoninie.

Światowy Dzień Wolontariusza 2018

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza społeczność somonińskiego ZSP połączyła z obchodami Mikołajek. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z działaniami Szkolnego Klubu Wolontariatu „Pomocna Dłoń” oraz spotkać się z Piotrem Chistowskim – byłym liderem Szlachetnej Paczki rejonu Kartuzy oraz prezesem Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”.

Od kilku dni w szkole trwały również wypieki pierniczków oraz ciast, które wraz z goframi sprzedawane był na kiermaszu świątecznym. Cały dochód oraz zbiórka do puszek zostały przekazane na rehabilitacje Przemka.

W tym samym czasie w ZSP Somonino odbył się konkurs Olivier Roellinger Contest oraz świątecznego nakrycia stołu.

IMG_9152

Zdjęcie 1 z 50

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*