Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie [ZDJĘCIA]

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie [ZDJĘCIA]

Już tradycyjnie jak co roku na hali sportowej odbył się „Dzień Babci i Dziadka” połączony z Balem Karnawałowym.

DSC_2171

Zdjęcie 1 z 24

Ponad 100 przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie przygotowało barwny występ złożony z wierszy, piosenek i tańców.

Stroje były związane z tematem „Dzieci Świata”, a na scenie królowały hinduski, chińczycy, murzynki,indianie, egipcjanki, meksykańczycy itp.

Występ artystyczno-wokalny przygotowały nauczycielki: Gabriela Bielecka Małgorzata Bonk, Renata Sypion oraz Monika Frankowska. Zaś pomysłodawczynią i nad całością czuwała Justyna Jóskowska.

Na koniec występu dzieci zatańczyły walczyka i taniec zumba do piosenki „Fireball”.

Zgromadzone babcie i dziadkowie oraz goście, a wśród nich wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski, ksiądz proboszcz Wacław Mielewczyk oraz dyrektorzy szkoły i biblioteki nagradzali najmłodszych gromkimi brawami. Tradycyjnie na gości i ich wnuczków czekały cztery torty o różnych smakach. Do melodii „Szła dzieweczka do laseczka” i „Jadą Mazury” babcie i dziadkowie kołysali się i podśpiewywali, częstując się kawą i słodkościami.

Reklamy


Po części oficjalnej rozpoczęto zabawę do piosenki „Jedzie pociąg z daleka”, zapraszając wszystkich do wspólnego tańca.

Przy dźwiękach do piosenki „Krasnoludek” trzeba było popisać się niezłą formą sportową i wykonywać polecenia do naśladowania. Babcie i dziadkowie wzięli udział w konkursach: Mumia –owijanie papierem toaletowym wnuczka i Pękające balony – przebijanie balonów na krzesełkach.

Do piosenek Kazaczok, Gummy Bear, Sofia, Hokey pokey czy Kaczuszki wszyscy wspólnie tańczyli i naśladowali układy taneczne.

Babcie i dziadkowie wspólnie ze swoimi pociechami bawili się wyśmienicie i chętnie uczestniczyli w zabawach i konkursach.

 – Dziękuję paniom nauczycielkom za przygotowanie wspaniałego występu – powiedziała Maria Baranowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Przodkowie. – A dla rodziców wyrazy podziwu za pomysłowe stroje dla dzieci.

Wójt przodkowskiej gminy Andrzej Wyrzykowski zaprosił babcie i dziadków na coroczny wyjazd z ich wnukami, który odbędzie się w czerwcu na terenie gminy Przodkowo.

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*