fot. UM Kartuzy

Była wiceburmistrz Kartuz dyrektorem szkoły w Mirachowie?

Najprawdopodobniej Hanna Pionk zostanie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej w Mirachowie. Wcześniejszy konkurs na to stanowisko został nierozstrzygnięty.

fot. UM Kartuzy
fot. UM Kartuzy

Pod koniec maja, rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów szkół w gminie Kartuzy. Poznaliśmy wtedy nazwisko nowego dyrektora placówki w Staniszewie, a także Akademii Przedszkolaka w Kartuzach. Nie wybrano dyrektora w Mirachowie, choć do konkursu stanęły dwie kandydatki. 

Gdy konkurs nie wyłonił nowego dyrektora, prawo do powołania takiej osoby, bez drogi konkursowej, ma organ prowadzący daną placówkę. Jak udało nam się dowiedzieć, zdecydowano się powierzyć tę funkcję Hannie Pionk. Czekamy jeszcze na oficjalną informację od Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Reklamy

Przypomnijmy, że prawdopodobna nowa dyrektor szkoły w Mirachowie, wcześniej była m.in. wiceburmistrzem Kartuz, gdzie odpowiadała za sprawy oświatowe. Zrezygnowała z tej funkcji w 2013 roku. W poprzednich wyborach samorządowych startowała, jako kandydatka do rady powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*